Kahverengi Tabelalar

Türkiye, başlı başına bir açık hava müzesi. Eğer aracınızla bir noktadan diğerine gidiyorsanız yolunuzun üzerinde sizin ilginizi cezbedecek bir tabela türü bulunuyor. Kahverengi tabelalar, önemli kültürel, tarihi ve doğal cazibe merkezlerine işaret eden bir tabela türü. Yolculuğunuz sırasında yeni bir nokta keşfetmek istiyorsanız kahverengi tabelaların izinden gidebilirsiniz. Siz de İzmir araç kiralama ile kahverengi tabelaların peşine düşmek için aracınızı dilediğiniz firmadan kiralayabilirsiniz. 

Datça İsimsiz Koy

Türkiye’nin Ege bölgesinde yer alan Datça, birbirinden özel doğal güzelliklere sahip. Ege’nin girintili ve çıkıntılı kayalıkları birçok koya ev sahipliği yapıyor.

 Datça ise bu koyların en güzellerinden birçoğuna ev sahipliği yapıyor. Bu sakin ve nispeten el değmemiş koy, kristal berraklığındaki suları ve huzurlu bir kaçış arayanlar için mükemmel olan sakin bir ambiyansa sahip. 

Olympos Antik Kenti

Antalya’nın görülmesi gereken yerleri arasında ilk sıralarda yer alan Olympos Antik Kenti, sahile yakın yemyeşil bir vadide bir noktada konumlanıyor. Likya Birliği’nin önemli bir kenti olan Olympos, günümüzde antik kalıntıları sizlere eşsiz Akdeniz doğası ile birlikte sunuyor.

Sık ormanlar ve Toros Dağları’nın hemen eteklerinde yer alan Roma hamamları, Bizans bazilikası ve antik tiyatro kalıntıları görülmesi gereken noktalar arasında yer alıyor. Olympos Plajı, el değmemiş sularıyla da sizlere keyifli bir yüzüş imkanı sunuyor. Ucuz araç kiralama seçenekleri ile Olympos ve birçok kahverengi tabelalı noktayı keşfedebilirsiniz. 

Killik Koyu

Bodrum çevresinde yer alan Killik Koyu, çarpıcı manzarası ve berrak turkuaz sularıyla tanınıyor.  Koy, yelkencilik, yüzme ve zengin su altı dünyasını keşfetmek için size birçok seçenek sunuyor. 

Ege’nin keşfedilmesi gereken koyları arasında yer alan Killik Koyu, turkuaz renginin en güzel örneğini sizlere sunuyor. Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Killik,  görülmesi gereken bir kahverengi tabela destinasyonu  arasında yer alıyor. 

Kaunos Antik Kenti

Dalyan civarında bulunan Kaunos Antik Kenti, önemli bir nokta. Ö 9. yüzyılda kurulan Kaunos, antik bir tiyatro, kaya mezarları ve bir Roma hamamı da dahil olmak üzere çok sayıda kalıntıya sahip. 

Ayrıca kentin konumlandığı noktadan Dalyan Nehrini de gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca tekne turu yapabilir veya kayalıklardan Kaunos’un manzarasını seyredebilirsiniz. 

Safranbolu

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Safranbolu, Karabük’te yer alıyor. Karadeniz turu yapıyorsanız görülmesi gereken noktaların başında yer alan Safranbolu, günümüze ulaşmış en iyi Osmanlı köyleri arasında yer alıyor. 

Ziyaretçiler, Cinci Hanı ve Hamamı, Eski Cami ve Saat Kulesi de dahil olmak üzere kentin birçok tarihi noktasını keşfedebilir, dilerseniz Safranbolu’nun çeşitli yöresel ürünlerle dolu çarşısından alışveriş yapabilirsiniz.

Sümela Manastırı

4. yüzyılda inşa edilen Sümela Manastırı, Trabzon’un dünyaya mal olmuş kültürel bir noktası. Uçurumun kenarında yer alan Sümela, freskleri ve mimarisi ile dikkat çekiyor. 

Ayrıca Sümela’nın çevresinde yer alan doğal alan da görülmesi gereken noktalar arasında sayılıyor. Sümela mimarisini keşfederken doğal çam havasını içinize çekebilirsiniz. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz