Ucuz uçak bileti almanın birçok yolu bulunuyor.Bunlardan en önemlisi tabiki erken rezervasyon, ancak yinede erken rezervasyon dışında daha ucuz bilet alınabilir.İnternet üzerinden uçak bileti bulmak ve satın almak günümüzde çok kolay bir hal almış durumda.Birçok internet sitesi bulunuyor ve bu siteler çok sayıda havayolu firmasının uçak bileti fiyatlarını tek ekranda sorgulama kolaylığını sizlere sunmakta.

Aşağıda belirtiğimiz yöntemler ve bilgiler sayesinde ucuz uçak bileti almanın püf noktalarını sizlere sunuyoruz.

Ucuz uçak bileti bulmanın yolları

  • En önemli yöntem erken rezervasyon olarak biliniyor.Uçuş tarihiniz net değilse bile uçuş tarih aralığınızdaki günler için internetten rezervasyon yapabilirsiniz.Netleşen tarih dışındakileri iptal edersiniz veya kendiliğinden zaten iptal olurlar.Bu yöntem ile uçuş tarihiniz net olmasa bile birkaç veya daha fazla rezervasyon ile ucuz uçak bileti alabilirsiniz.
  • Erken rezervasyon önemli ama takip daha önemlidir.Şimdi bahsedeceğimiz konu ise sektör hakkında ciddi bir bilgi olduğunu söyleyebiliriz.Rezervasyonlarınızı takip etmelisiniz, nedeni ise siz 6 ay önce en ucuz fiyattan rezerve yaptığınızı düşünseniz dahi fiyatlarda düşüş olabilmektedir.En alt yani en ucuz sınıfın dışında daha düşük fiyatlı sınıf açılması zor olsada çoğu zaman düşük fiyat ile karşılaşabiliyoruz.Hatta 1 ay sonrası rezervasyonunuzu kesinlikle takip edin.Fiyatlarda düşüş olması durumunda yeni rezervasyon yapın.Bu yöntem ile çok daha ucuz uçak bileti almanız mümkün.
  • En ucuz bilet alma yolu tabi internet.Ancak tek bir havayolu firmasına bakmanız internetin ucuzluğundan yararlanmanızın önüne geçmemeli.Bu konuda tüm havayolu firmalarının fiyatlarını karşılaştırmalı ve en uygun olanı seçmelisiniz.
  • Havayolu firmasının kendi sitesindeki fiyatlara kesinlikle bakmalısınız.Diğer uçak bileti sitelerinin fiyatlarını havayolu firmasının kendi sitesindeki fiyatlar ile kıyaslayın, çünkü havayolu firmaları genellikle kendi sitelerinde daha ucuz fiyat sunarlar.
  • Yurtdışı uçak bileti ararken havayolu firmasının kendi sitesi dışında büyük yabancı veya türk firmaların sitelerine bakın.Yurt içi uçak biletlerinde havayolu firmalarının kendi siteleri daha uygun olurken yurtdışı uçak bileti için büyük firmaların sitelerinde daha uygun fiyatlar bulabilirsiniz.
  • Promosyon uçak biletlerine dikkat edin.Ucuz olabilirler ancak eğer uçuş tarihiniz tam olarak kesin değilse üst sınıf değiştirilebilir bilet alın.Promosyon biletler iptal edilemez ve para iadesi olmaz.
  • Uçak biletlerinizi alırken bazı  havayolu firmaların mobil cihazlar için yaptığı uygulamaları kontrol edin.Bazı havayolu firmaları mobil cihazlar üzerinden alınan biletleri daha ucuza satabiliyorlar.

Uçuşları havada anlık takip etmek için bu yazımıza göz atınUçakları Havada Canlı Takip Etmek

Bu yöntemleri kullanarak uçak biletinizi daha ucuza almanız mümkün.Havayolu firmalarının veya sitemiz gibi havayolu firmalarının dönemsel kampanyaları haberlerini takip etmeyi unutmayın.Bazı kampanyalar ile otobüs biletlerinden daha ucuza uçak bileti almak mümkün olmakta.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.