Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır

Ucuz uçak bileti almanın birçok yolu bulunuyor.Bunlardan en önemlisi tabi ki erken rezervasyon.Ancak yinede erken rezervasyon dışında ucuz bilet almak için birçok yöntem bulunuyor.Ucuz uçak bileti nasıl alınır, gelin birlikte bakalım.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

İnternet üzerinden uçak bileti bulmak ve satın almak günümüzde çok kolay bir hal almış durumda.Birçok internet sitesi bulunuyor ve bu siteler çok sayıda havayolu firmasının uçak bileti fiyatlarını tek ekranda sorgulama kolaylığını sizlere sunmakta.

Aşağıda belirtiğimiz yöntemler ve bilgiler sayesinde ucuz uçak bileti almanın püf noktalarını sizlere sunuyoruz.

Erken Rezervasyon

En önemli yöntem erken rezervasyon olarak biliniyor.Uçuş tarihiniz net değilse bile uçuş tarih aralığınızdaki günler için internetten rezervasyon yapabilirsiniz.Netleşen tarih dışındakileri iptal edersiniz veya kendiliğinden zaten iptal olurlar.Bu yöntem ile uçuş tarihiniz net olmasa bile birkaç veya daha fazla rezervasyon ile ucuz uçak bileti alabilirsiniz.

Erken rezervasyon önemli ama takip daha önemlidir.Şimdi bahsedeceğimiz konu ise sektör hakkında ciddi bir bilgi olduğunu söyleyebiliriz.Rezervasyonlarınızı takip etmelisiniz.Nedeni ise siz 6 ay önce en ucuz fiyattan rezerve yaptığınızı düşünseniz dahi fiyatlarda düşüş olabilmektedir.

En alt yani en ucuz sınıfın dışında daha düşük fiyatlı sınıf açılması zor olsada çoğu zaman düşük fiyat ile karşılaşabiliyoruz.Hatta 1 ay sonrası rezervasyonunuzu kesinlikle takip edin.Fiyatlarda düşüş olması durumunda yeni rezervasyon yapın.Bu yöntem ile çok daha ucuz uçak bileti almanız mümkün.

Fiyat Karşılaştırma

En ucuz bilet alma yolu tabi internet.Ancak tek bir havayolu firmasına bakmanız internetin ucuzluğundan yararlanmanızın önüne geçmemeli.Bu konuda tüm havayolu firmalarının fiyatlarını karşılaştırmalı ve en uygun olanı seçmelisiniz.

Havayolu firmasının kendi sitesindeki fiyatlara kesinlikle bakmalısınız.Yada zamandan tasarruf etmek isterseniz bu kolaylığı Biletbayi.com tüm havayolları firmalarının yurt içi ve yurt dışı uçak bilet fiyatlarını online olarak karşılaştırabilirsiniz.

Yurtdışı uçak bileti ararken ise durum biraz daha farklı olabiliyor.Havayolu firmasının kendi sitesi dışında büyük yabancı veya türk firmaların sitelerine bakın.Yurt içi uçak biletlerinde havayolu firmalarının kendi siteleri daha uygun olurken yurtdışı uçak bileti için büyük firmaların sitelerinde daha uygun fiyatlar bulabilirsiniz.

Yakın Havalimanlarını Sorgulayın

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur

Uçuş yapacağınız şehre yakın havalimanlarına olan uçuşlarıda sorgulamayı deneyebilirsiniz.Havalimanında oluşan yoğunluklar veya havayolu firmalarının uyguladığı fiyat politikası ile farklı havalimanlarında daha uygun uçuşlar bulmak mümkün.Bu sebeple alternatif bir güzergah kullanarak sezonda pahalı bilet almak yerine bu şekilde daha az bir bütçe ile yolculuğunuzu yapabilirsiniz.

Ucuz Bilet Pahalıya Gelmesin ! 

Promosyon uçak biletlerine dikkat edin.Ucuz olabilirler ancak eğer uçuş tarihiniz tam olarak kesin değilse üst sınıf değiştirilebilir bilet alın.Promosyon biletler iptal edilemez ve para iadesi olmaz.

Ancak unutmadan şunu da eklemek lazım.Promosyon biletlerde dahi vergi iadesi gibi ücretler mevcut.Biletinizi yaksanız bile iadenizi mutlaka sorgulamayı unutmayın.

Mobil Uygulamaları Deneyin

Uçak biletlerinizi alırken bazı  havayolu firmaların mobil cihazlar için yaptığı uygulamaları kontrol edin.Bazı havayolu firmaları mobil cihazlar üzerinden alınan biletleri daha ucuza satabiliyorlar.

Uçuş öncesinde her yolcunun bilmesi gereken ve uçakta taşınacak eşyalar hakkında kısıtlamaların yer aldığı Uçakta taşınması yasak olan eşyalar yazımızı inceleyebilirsiniz.

Uçakları havada takip edebileceğiniz Canlı uçuş takibi yazımızada göz atabilirsiniz.

Bu yöntemleri kullanarak uçak biletinizi daha ucuza almanız mümkün.Havayolu firmalarının veya sitemiz gibi havayolu firmalarının dönemsel kampanyaları haberlerini takip etmeyi unutmayın.Bazı kampanyalar ile otobüs biletlerinden daha ucuza uçak bileti almak mümkün olmakta.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz