Yat Tatili Fiyatları

Yat tatili fiyatları tatilcilerin isteklerine göre değişmektedir. Tabi bu değişkenliği etkileyen sadece tatilcilerin istekleri değil aynı zamanda kalış zamanıdır. Ülkemizde turizmin en yoğun olduğu dönem Haziran ile Eylül aylarıdır. Nisan ile mayıs aylarında ya da eylül aynın sonu ekim ayının başı gibi dönemlerde yapılan tatiller size diğer zamanlara göre daha ucuz seçenekler çıkaracaktır.

Yat tatili fiyatları konusunda bilgi almak için çok fazla vaktiniz yoksa hemen online bir şekilde oturduğunuz yerden destek alabilirsiniz. Tatilinizin zamanını belirleyerek yat firmalarının size sunacağı teklifler arasından size en uygun olanını seçebilirsiniz. Üstelik günümüzde ödeme noktasında firmalar pek çok kolaylık yapmaktadır. Kredi kartı ile ödeme, kredi kartına taksit seçenekleri ve peşin ödemede çeşitli indirimler yapılmaktadır.

Yat Tatili Fiyatları Rotaya Göre Değişir Mi?

Yat Tatili Fiyatları Rotaya Göre Değişir Mi

Yat tatili fiyatları birçok etmene göre değişebilmektedir. Bu değişkenleri aşağıda sıraladık:

  • Öncelikle tatilinize ödeyeceğiniz fiyat tatilinizin hangi zaman aralığını kapsadığına göre değişmektedir.
  • Daha sonra nasıl bir yat tipi istediğinize bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ülkemizde daha çok gulet ve motoryatlar kiralanmaktadır. Örneğin guletler size daha ucuz bir ödeme tablosu çıkaracaktır. Ancak illa motoryat tercihiniz varsa bu durumda ekonomik firmalar arasından seçiminizi belirleyebilirsiniz.
  • Yatı kiraladığınız sürece göre fiyat değişikliği söz konusu olmaktadır. Kaldığınız süre arttıkça firmaların indirim yapma oranı daha da artış göstermektedir. Örneğin birkaç saatlik tutulan yat kiralamalarında pek bir indirim yapılmamaktadır.
  • Tatilinizde farklı bir organizasyon yapıp yapmayacağınıza göre fiyatlar değişebilmektedir. Örneğin kiraladığınız yatı bir konsepte uygun olarak süsletmek ekstra ödemeler anlamına gelmektedir. Ancak herhangi bir süsleme yapmadan ya da ilk baştaki anlaşmaya uyum sağlayarak devam ettiğiniz sürece bir sorun olmaz.
  • Son olarak sizlere rota konusundan söz etmek istiyoruz. Yatı kiralarken size hangi rota çerçevesinde gezmek istediğiniz sorulmaktadır. Siz herhangi bir rota vermezseniz tatiliniz süresinde gezebileceğiniz rota size firma tarafından verilmektedir. Rotanın içerisinde Yunan Adaları varsa bunlar size firmanın sunduğu fiyatlar dışında ekstra bir ödeme çıkaracaktır. Çünkü buralarda ekstra vergi alınmaktadır.

Yat Tatili Fiyatları Yeme İçmeye Dahil Midir?

Günlük yat kiralama fiyatı size tekneler tarafından sunulur. Bu sunulan fiyatlara bazı noktalar dahil değildir. Ekstra organizasyon talebi fiyata eklenir. İstediğiniz yemeklerin ya da içeceklerin malzemeleri alınırken harcanan miktar yine kiralama bedelinin içerisinde olmaz. Ancak firmalar genellikle kaptan ve ekibinin size verdiği hizmeti fiyata dahil eder. Yani aldığınız ürünler yemek ve içecek olarak hazırlanır. Size servisi yapılır. Bu durumda herhangi bir ekstra ücret talep edilmez.

Tekne Tatili Fiyatları Nasıldır?

Haftalık yat kiralama fiyatları, saatlik veya günlük kiralama fiyatları konusunda birçok araştırma yapılmaktadır. Fiyatlar genellikle günlük bazda belirlenir. Firmalar tarafından sunulur. Sunulan fiyatlar bulunulan zamana göre değişiklik gösterdiğinden gideceğiniz periyotta bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz