Antalya'dan Hatay'a Otobüs Seyahati

Türkiye’nin güneyinde yer alan şehirlerden bir tanesi olan Hatay, yılın her döneminde sıcak coğrafyası ve keyifli atmosferi nedeniyle tüm bölgelerden gelen ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir. İl sınırları içinde pek çok yapılan aktiviteler olmasına rağmen ziyaretlerin daha çok keyif verdiği doğal güzellikleri ziyaret edebilirsiniz. Çok büyük bir şehir olmadığı için günübirlik ziyaretlerde Hatay’da bulunan tüm güzellikleri, toplu taşım araçlarına faydalanarak gezme fırsatı bulabilirsiniz. Hatay’ın sınırları içerisinde çok fazla birbirinden farklı mağara, nehir, Şelale ve ağaçlar gibi doğal güzellikleri sayesinde bu yerleri ile ziyaretçileri ağırlamaya devam etmektedir. Hatay’da bulunan doğal güzellikler arasından en önemlileri Asi Nehri, Damlataş Mağarası, Meryem Ana Havuzu, Harbiye Şelaleleri, Sarıseki Kanyonu olarak sıralanır. Hatay’da bulunan doğal güzellikleri gezip görerek vaktinizi daha güzel bir şekilde geçirebilirsiniz.

Hatay’ın inan bir tanesi olan Meryem ana havuzu, Hatay’ın il merkezine yaklaşık olarak 90 km uzaklığındadır. Çeşitli yerlerinden toplu taşım araçları ve taksilerle gidip Meryemana ziyaret edebilirsiniz. Güzel bir hikaye sahip olan Meryem ana havuzu, kayalıkların arasında bulunan müthiş bir ambiyansı ile, olarak gelen ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. Hatay iline gelip gezenler, Meryem ana havuzunu ziyaret edip görmelerini unutulmaz bir hale getirebilirsiniz. 

Adından çok söz ettiren Samandağı, son derece uzun bir sahile sahiptir. Hatay’ın il merkezine yaklaşık olarak 25 kilometre uzaklıkta olan Samandağ sahili, incelik bir kum üzerinde güneşlenmek isteyenler için uygun bir lokasyondur. Samandağı sahilinden sonra gezilip görülmesi gereken yerler arasında ise Damlataş mağarası bulunur. Payas merkezine yaklaşık olarak 15 km uzaklıkta bulunan bu daha güzellikleri ziyaret etmek için toplu taşım araçları ile Sincan mahallesinden ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Gezilip görülmesi yerler arasından bir tanesi ise Asi nehri, Hatay’ın il merkezi olan Antakya’yı ikiye ayırır. Nehri görmek isteyen kişiler Antakya’da gezintiye çıkarak keyifli bir yolculuk yapar. Toplu taşım araçları sayesinde şehrin her noktasından bu yere kolay bir ulaşım sağlanabilir. 

Hatay’ın görülmesi gereken yerlerden bir tanesi ise Harbiye Şelalesi, Hatay’ın ilçelerinden olan Defne’de yer almaktadır. Bu şelale görseli muhteşem manzarası ile mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Defne ile Antakya arası, yaklaşık olarak 4 km mesafededir. Şelaleler ile il merkezleri arası mesafe oldukça fazladır. Ulaşım açısından yokuşlu olan yollar yürüyerek alamayacağı için, bu sebepten dolayı özel taksi veya toplu taşıma araçlarıyla ziyaret edebilirsiniz. Şelalenin etrafında ve Harbiye mahallesinin bir çok yerinde farklı otel ve konaklama imkanı seçenekler arasında bulunduğu için, tatilinizi istediğiniz rahatlık ve konforda geçirebilirsiniz. 

Antalya’dan Hatay’a Otobüs Seyahati

Antalya Hatay arası ulaşım süresi ortalama olarak 9 saat 35 dk dakika civarındadır. Antalya’dan Hatay’a gitmek isteyen bir kişi, uçak veya otobüs aracılığıyla ulaşım sağlayabilir. Uçakla gitmek isteyen bir kişi Antalya Havalimanı’ndan uçağa binerek Hatay havalimanında inebilir. Antalya’dan otobüste ulaşım sağlamak isteyen bir kişi Hatay Antalya otobüs bileti satın alarak kolay bir şekilde karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilir aynı zamanda Antalya otogar içinden otobüse binerek Hatay otobüs terminalinde iniş sağlayabilir. 

Antalya ve Hatay seferleri haftanın günlerine göre değişiklik gösterebilir. Günlük ortalama olarak 14 otobüs seferi bulunan Antalya’da otobüs seferleri düzenlenmektedir. Yolculuk tarzında ve bütçenize uygun otobüsleri tercih ederek Hatay Antalya otobüs biletinizi kolayca alabilirsiniz. Antalya ilinden Hatay iline otobüsle giderken Güney Akdeniz seyahat, Metro Turizm, Flixbus ile rahat ve güvenli bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüsle yolculuk yapmak isteyen bir kişi, Antalya’da bulunan, Antalya yeni doğan veya Antalya otogarı içinden başlayıp Hatay otogar terminalinde biter. 

Şehirlerarası otobüslerde bulunan hizmetler artık eskisinden daha rahattır. Eski tarihlerden bu yana daha verimli bir şekilde organize edilmesinden dolayı her alanda çözüm sağlanmaktadır. Her ne kadar otobüs ile seyahat edeceğini zaman yavaş bir şekilde ulaşım sağlıyor olsanız bile araçlar artık daha güvenli, kaliteli ve seyahat açısından oldukça konforludur. Rahat ve kaliteli bir o kadar da özverili çalışmalar sağlayan firmalardan dolayı kaliteli ve hızlı çözüm yaratılır. Genel olarak bakıldığı zaman otobüs yolculuklarında en etkin çözüm sağlam firmalar sürekli kendini geliştirmektedir. Bu sebepten dolayı yolculuk konusunda pek çok güncelleme karşınıza çıkar. Özellikle de son dönemlerin yolculukları ile alınan kararlar arasında güvenlik kuralları ve yolculuk alanında yapılan çeşitli ikramlar ile keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz. Yolculuk esnasında açık büfe ekran ürünlerinden faydalanabilir ve soğuk sıcak içeceklerden tuzla atıştırmalıklara kadar tercihlerinizi istediğiniz yönde kullanabilirsiniz.

genellikle online olarak hizmet veren otobüs firmalarına ulaşmak için rahatla kullanabilir ve bu konudaki olan tercihlerinizi şekilde dile getirebilirsiniz. Şehirler arası otobüs firmaları konusunda sunulan hizmetler ile beraber saatlerinizin rezervasyonları daha önceden online üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Birçok konuda hizmet alabileceğiniz bu sistemler ve şehirlerarası otobüslerde sağlanan hizmetler sürekli olarak gelişmektedir. Örneğin Antalya’dan yola çıkan bir kişi Hatay’da duraklamak istediği zaman tatil yaptığı süre zarfı içinde hiçbir yere gitmeden online üzerinden İzmir’e otobüs bileti alabilir. İzmir’de konaklama yapacağı yerler arasında İzmir oteli ve çeşitli pansiyonlara, otobüs bileti kadar kolay bir şekilde rezervasyon yaptırabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz