Bozcaada Kamp Alanları

Huzurlu, sessiz, sakin ve uygun fiyatlı bir tatil yapmak istiyorsanız, Bozcaada kamp alanları tam size göre. Birçok yerli ve yabancı turist Bozcaada tatili için otel, pansiyon ve apart otel tercih ederken, doğayla iç içe olmak isteyen birçok kişi de, çadır kurarak kamp yapma taraftarı. 

Bozcaada gezilerinizde sizlere rehber olacak yazılarımızdan Bozcaada gezilecek yerler ve adanın en güzel plaj ile koylarının yer aldığı Bozcaada plajları yazılarımıza mutlaka göz atın. Ayrıca ulaşım rehberi içinde Bozcaada nerede yazımıza göz atabilirsiniz.

Ülkemizde yer alan diğer kamp yerlerini keşfetmek için Türkiye’de En İyi Kamp Alanları yazımıza göz atabilirsiniz.

Bozcaada’da ücretli ve ücretsiz bir şekilde kamp kurabileceğiniz birçok yer mevcut. Bu kısımda size bu yerlerden bahsedeceğiz. 

Akvaryum Koyu Kamp Alanı

Bu koy çadır kurmak isteyen kişiler için hem ulaşımın kolay olması bakımından hem de ücretsiz olması bakımından çok uygun. Koyun suları her daim tertemiz ve yamaçları mis gibi oksijenle dolu. Her daim yemyeşil ağaçlarla örtülü olan bu koy, hem ada merkezine hem de adada gezilecek olan birçok yere ulaşım açısından büyük alternatifler sunuyor.

Koy orta büyüklükte ve sabah erken saatlerde gelinmesi büyük avantaj. Çünkü sabahın erken saatlerinde dolmaya başlıyor ve siz yer bulamazsanız kayalıkların üzerine kamp kurmak zorunda kalıyorsunuz. Koyun çevresinde kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz wc, konaklama yerleri, şezlong, şemsiye vb. gibi şeyler bulunmuyor.  

Beylik Koyu Kamp Alanı

Beylik Koyu diye de bilinen bu yer, Batık Gemi’nin 2015 senesine karaya oturmasıyla beraber ikonikleşmiş ve batık gemi alanı olarakta anılmaktaydı. Denizi temiz ve dalgasız olan bu koy, çadır kurmak için ideal alanlardan bir tanesi. Koyun çevresindeki tepeler yürüyüş yapmak için oldukça ideal. 

Koya ulaşım için kullanılabilecek minibüsler mevcut. Ayrıca karavan tatili içinde uygun. Temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir yere sahip olmayan koya gelirken, yiyeceklerinizi dışarıdan tedarik etmeniz gerekmektedir.

Tuzburnu Koyu Kamp Alanı

Sessizlik ve sakinlik içerisinde kamp yapmak isteyen kişiler için oldukça ideal bir yer olan bu koy, Bozcaada Deniz Feneri’ne çok yakın bir konumda bulunmaktadır.  Kumsalı sade kum olmamakla birlikte, hafif çakıl taşları da mevcuttur. İç kısımlar çalılarla kaplı olup, koy çevresinde tepeler mevcuttur.

Diğer kamp alanları gibi temel ihtiyaç karşılayacak alanlar yoktur ve aynı şekilde yiyeceklerin dışarıdan temin edilmesi gerekir.

Bozcaada Kamping

Bozcaada Kamping’te kamp ücreti dönem dönem değişiklik göstermektedir. WC, elektrik, sıcak su, duş, restoran, wifi, büfe, yürüyüş parkurları ve otopark hizmeti gibi ihtiyaçlarınızı rahatça karşılayan bu mekân huzurlu bir ortam sunmaktadır. Kamp alanı da sahile yürüme mesafesinde olup, tüm temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. 

Ayazma Plaj Kamp Alanı

Ayazma Plaj Kamp Alanı’nda ise, halk plajı olduğundan dolayı giriş ve soyunma kabini ücreti alınmamaktadır. Denizi temiz ve ilk girişte taşlık olmasına rağmen ilerledikçe kumu ayaklarınızın altında hissediyorsunuz. 

Buraya kale önünden her gün ulaşım sağlayan minibüsler mevcut ve 15 dakika içerisinde ulaşım söz konusudur.  

Kamp alanında, WC için 2 TL, duş için 1 TL, 2 adet şezlong ve 1 şemsiye için 60 TL, otopark içinse 10 TL ücret alınmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz kamp alanları ücretsiz olup bu kamp alanları dışında Ayılar Piknik ve Kamp Alanı, Pikamp Bozcaada Piknik ve Kamp Alanı ile Poyraz Limanı Koyu Kamp Alanı’da kamp kurabileceğiniz koylar arasındadır.

Sizlerde Bozcaada kamp alanları hakkında deneyim ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz