İstanbul Van Ucuz Uçak Bileti

Türkiye’de, hepimizin bildiği gibi birbirinden farklı özelliklere ve güzelliklere sahip birçok şehir ve ilçe var. Tüm şehirlerimize ve ilçelerimize farklı yazılarda yer veriyoruz ancak bu yazımızda mutlaka gitmeniz gereken bir şehrimize ve bir ilçemize değineceğiz. Ardından bu şehir ve ilçeye gitmek için çeşitli güzergahlardan, olabilecek en ucuz uçak bileti fiyatlarını kontrol edeceğiz.

Bunun için birbirinden tamamen farklı bir şehir ve bir ilçe seçtik; şehrimiz Van, ilçemiz Bodrum! Yazımızda, ilk önce Van’a gitmeniz için farklı sebeplere değineceğiz. Daha sonra da Bodrum’a gitmeniz için farklı sebeplere yer vereceğiz.

İlerleyen kısımlarda ise İstanbul Van uçak bileti fiyatlarını, uçuş detaylarını; ardından Adana Bodrum uçak bileti fiyatlarını ve yine uçuş detaylarını konuşacağız. Neden İstanbul Van yönlü ve Adana Bodrum yönlü güzergahları ele alıyoruz? Çünkü Türkiye’de son dönemlerde yapılan ucuz uçak bileti aramaların birçoğu bu rotaya yönelik. Ne kadar çok insana ulaşabilirsek o kadar faydalı olacağını düşündüğümüz için biz de bu konuya mutlaka değinmek istedik.

Güzergahları bir kenarı bırakacak olursak; Van’da gezilecek yerleri ve Bodrum’da gezilecek yerleri sırasıyla ele alacağımız için sonuçta farklı şehirlerden Van’a gidecek olan ziyaretçileri ve farklı şehirlerden Bodrum’a gidecek olan ziyaretçileri kapsayan bir konu olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizin en güzel şehirlerinden birisi olan Van’dan başlayalım.

Van’a Gitmeniz İçin Sebepler! Van’da Gezilecek Yerler

Ucuz uçak bileti arayan insanların bir kısmı Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Van’a gitmek için bilet fiyatlarını sürekli takip ediyor. Peki neden Van’a gitmelisiniz gelin birlikte bakalım!

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en eski kentlerinden birisi olan Van, gezmekle bitiremeyeceğiniz tarihi noktalara sahip. Bu tarihi noktalardan bazıları; Van Kalesi, Tarihi Van Evleri, Van Müzesi ve Akdamar Kilisesi.

Van Uçak Bileti

– Van, tarihi özelliğinin yanı sıra muhteşem bir doğaya da sahip. Dünya çapında bir üne sahip olan Van Gölü bu doğal güzelliklerden sadece biri. Nemrut volkanik dağının patlamasıyla oluşan Van Gölü, Türkiye’nin en büyük gölü olmak özelliğiyle birlikte, Dünya üzerinde bulunan en büyük sodalı göl olma özelliğine de sahip.

– Van Gölü’nde kahvaltı, Türkiye’de yaşayan neredeyse herkesin hayali. Özenle hazırlanmış ve tamamen doğal ürünlerden oluşan Van kahvaltısını mutlaka denemelisiniz.

– Van’da gezebileceğiniz diğer doğal güzellikler ise şöyle; Erciş kaplıcaları, peri bacaları, Erçek Gölü, Muradiye Şelalesi, Adır Adası, Akdamar Adası ve Erek Dağı.

– Van’a gidip, Van kedilerini görmeden dönmek olmaz. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafından inşa edilen Van Kedisi Evi, farklı göz renklerine sahip Van kedilerini daha detaylı görmeniz ve incelemeniz için çok güzel bir fırsat. Eğer Van’a gidiyorsanız mutlaka ziyaret etmelisiniz!

İstanbul Van Uçal Bileti

Van’da gezilecek yerler bu şekilde özetlenebilir. Şimdi gelelim İstanbul Van uçak bileti fiyatlarına ve uçuş detaylarına.

Uçak bileti arama motorlarını kullanarak gerçekleştirdiğimiz araştırma sonucunda; Haziran ve Temmuz ayı içerisinde İstanbul Van uçak bileti fiyatı ortalama 800 TL olarak karşımıza çıkıyor. Temmuz ayında Kurban Bayramı nedeniyle fiyatlar artmadan elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederiz. Çünkü Haziran ayı ucuz uçak bileti almak için son şansınız olabilir. 

Bodrum’a Gitmeniz İçin Sebepler! Bodrum’da Gezilecek Yerler

Öncelikle belirtelim; Bodrum, Muğla’ya bağlı ve Muğla’nın 13 ilçesinden en popüler olanı. Deniz, temiz hava, mandalina bahçeleri denildiğinde; herkesin aklına ilk gelen yerlerden birisi Bodrum. Bu nedenle Bodrum’un en popüler olduğu aylar yaklaşmışken ucuz uçak bileti fırsatı yakaladığınız gibi mutlaka biletinizi kapın! Peki neden Bodrum’a gitmelisiniz gelin birlikte bakalım!

– Bodrum’da gezebileceğiniz birçok müze var. Bunlardan bazıları; Sualtı Arkeoloji Müzesi, Zeki Müren Sanat Müzesi, Deniz Müzesi.

– Cadde ve meydanları tartışmasız herkesi büyülüyor. Gümbet’te yer alan barlar sokağı bu duruma en güzel örnek.

– Gün batımının en güzel yaşandığı yerlerden birisi olan ve adını bu özelliğinden alan Günbatımı Plajında mutlaka gün batımını izlemelisiniz!

– Sahili küçük taşlardan oluşan Kumbahçe Sahili, pırıl pırıl suyuyla sizleri bekliyor. Ayrıca sıcaktan pek hoşlanmayanlar için Karaincir Plajı, Bodrum’un en soğuk suyuna sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Bodrum Uçak Bileti

– Bodrum Tuzla Kuş Cenneti, yine Bodrum’da mutlaka görmeniz gereken başka bir lokasyon. Meke ve allı turna gibi birçok kuş türünü görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

– Bodrum’un filmlerden fırlamışçasına sahip olduğu koylarına değinmeden geçmek olmaz. Cennet Koyu, Gerenkuyu Koyu, Torba Koyu, Aspat Koyu ve Akvaryum Koyu kesinlikle uğramanız gereken yerler.

– Bir sürü tavşana ev sahipliği yapan Tavşan Adası, yine Bodrum’un en meşhur konumlarından birisidir.

Bodrum’da gezmeniz ve görmeniz gereken daha onlarca yer ancak genel olarak böyle özetlenebilir. Yaz aylarının en popüler yerlerinden birisi olan Bodrum’a gitmek için ucuz uçak bileti bulmak oldukça önemli. Son dönemlere baktığımızda en çok aratılan uçak biletlerinden birisi Adana Bodrum uçak bileti oluyor. Haziran ve Temmuz ayını kapsayacak şekilde yaptığımız aramada; Adana Bodrum uçak bileti fiyatlarının 620 TL ile 800 TL arasında olduğunu görüyoruz. Dönemsel olarak bu fiyatların artacağını ve düşeceğini de hesaba katarak erken bilet alırsanız kazançlı çıkarsınız. Ancak Bodrum’a gitmeyi düşünüyorsanız, İstanbul Van uçak bileti konusunda belirttiğimiz gibi bayram zamları yansımadan biletinizi almalısınız. Aksi halde ucuz uçak bileti şansınızı Bodrum için de kaybedebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz