Villa Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Tatil planlarınızı yaparken, aileniz ve sevdiklerinizle baş başa sakin ve rahat bir tatil hayaliniz havuzlu villa kiralama sistemi ile gerçek oluyor. Bu tatil şekli sadece size ait bir lüks ve özel yüzme havuzlu bir villa içinde ve bir sürü ekstra özellikler ile sizlere sunulmaktadır. Tatil bütçenizi planladıktan sonra güvenilir villa kiralama sitelerinden yapacağınız rezervasyon ile villa taitlinin kapıları sizlere açılacak. Ancak villa kiralama yapmadan önce bazı önemli noktaları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İşte villa kiralarken dikkat etmeniz gerekenler:

1. Mahremiyet

Villa Kiralama Mahremiyet

Ailesi ya da sevdikleri için muhafazakarlık ön planda olan kişiler için seçilen “muhafazakar villa kiralama“ seçenekleri, bu yapıda olan insanlar için en çok tercih edilen seçeneklerdendir. Bu kişiler için mahremiyet, en önemli faktörlerden biridir. Seçtiğiniz villa doğa içinde etrafında bina olmayan bir villa da olabilir, havuz ve çevresi etraftan görünmeyecek şekilde korunaklı hale getirilmiş korunaklı villa olabilir. Ancak bu tarz villalarda dışarıdan görünmek istemeyen hanımların mutlaka dikkat etmesi gereken şeyler de olacaktır. Şunu unutmayınız ki; villanın %100 korunaklı olması için üstünün bile kapanması gerekmektedir. Bu tarz villalarda hem havuza girebileceğiniz hem de güneşlenebileceğiz korunaklı  özel bir alan mutlaka vardır.

2. Villanın Konumu ve Güvenliği

Villanın Konumu

Tatil villa kiralama sürecinde, villanın konumu en önemli özelliklerin başında gelir. Ancak bu konumun durumuna göre fiyatlar çok değişken olacaktır. Genellikle konumu en iyi villalar en pahalı villalar olmaktadır. Tatil planınızı yaparken sizin için önemli olan şeyleri öncelikli olarak belirleyin. 

Şehir merkezine yakın deniz manzaralı bir villa mı arıyorsunuz? Yoksa doğa ile baş başa kuş sesleri içinde bir tatil mi? Arama kriterlerinizi buna göre belirleyin. Konumun yanı sıra villaların güvenliği de sizin için önemli ise, Villa kiralama sitelerinde ilan özelliklerinde bina güvenliği ile ilgili alarm ya da kamera sistemleri var mı bunlara da göz atın. Villaların çoğu müstakil yapılar olduğu için özel güvenlik bulunmaz. Sadece site içinde villalarda bu hizmeti görebilirsiniz. Bu bölgelerde hırsızlık nadir olsa da görülebilir. Kendinizi güvende hissetmeniz için mutlaka güvenlik sistemleri olan bir villada konaklayın.

3. Ek Ücretler

Villa Kiralama

Villa kiralarken, ek ücretler konusunda dikkatli olunmalıdır. Sektördeki bir çok kiralık villada Elektrik, su, tüpgaz, internet gibi hizmetler genelde fiyata dahildir. Ancak kısa süreli kiralamalarda (5 gece ve altı) sizlere ekstra temizlik ücreti çıkabilir. Ayrıca villaların giriş saatlerine dikkat etmeniz gerekir. 20:00’den sonra ya da gecenin bir vakti gelirseniz bu iş için özel bir çalışan bekletileceği için sizlerden ek ücret talep edilir. Ayrıca elektrik sarfiyatı çok olan havuz ısıtma, sauna gibi seçeneklerde de ek ücret alınacaktır. Kişi sayınızın belirttiğinizden fazla olması durumu, çok ciddi bir durumdur. Villa sahipleri kapasitenin üzerinde konuk kabul etmezler ama şansı iseniz ek bir ücret ile durumu çözebilirsiniz. 

4. Evcil Hayvan İzni

Villa Kiralama Evcil Hayvan izni

Evcil hayvan sahipleri için, villanın evcil hayvan izni olup olmadığı önemlidir. Evcil hayvanınızla tatil yapmayı planlıyorsanız, bu konuda önce villa kiralama firmasına başvurarak mutlaka öneri isteyiniz. Büyük bir çoğunluk ile villaya evcil hayvan kabul edilmeyecektir.

5. Giriş Çıkış Saatleri

Villaların giriş çıkış saatleri çok önemlidir. Villa kiralama sitesinde mutlaka belirtilmiştir. Villalar oteller gibi bir çok seçenekten oluşmadığı için tek bir mülk olarak hizmete sunulur. Dolayısı ile sadece bir müşteri kalabilir. Müşterinin çıkış saatini müteakip temizlik ekipleri girerek bir sonraki müşteri için hazır etmek zorundadırlar. Bundan dolayı villadan çıkış saatleri 10:00-11:00 civarı olup, giriş saatleri de 15:00-16:00’dan sonradır. Aradaki 5-6 saat villada sizler için yapılan temizlik süreleridir. Temizlik süresi ne kadar kısalırsa temizlik kötü olabilir. Bundan dolayı erken girmek için ısrar etmeyiniz. Ayrıca geç girişler için yukarıda da bahsedildiği gibi sizlerden ekstra ücret talep edilebilir. 

Yukarıda Villa kiralama yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar ile ilgili sizlere Türkiye’nin ilk ve güvenilir villa kiralama firmalarından KiralikVilladaTatil.com her konuda yardımcı olacaktır. En iyi villa kiralama sitesi seçilen internet sitelerinden ve tecrübeli ekibinden yazlık villa kiralama ve bu konular ile ilgili detaylı bilgi ve öneri alabilirsiniz. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz