Cennet Koyu Bodrum

Bodrum’da yer alan Cennet Koyu, tatil severlerin ilgisini çeken bölgenin eşsiz güzelliklerinden birisidir. Koyun güzel sularında denize girebilir ve ayrıca koy etrafında kamp yapabilirsiniz. Yazımızda sizlere koy hakkında tüm detayları sunuyoruz.

Muğla ve Bodrum gezileriniz için hazırladığımız bölgenin en güzel yerlerini içeren listelerimiz olan Bodrum’da Gezilecek Yerler ile Muğla’da Gezilecek Yerler yazılarımıza mutlaka göz atın.

Kendi tekneleri, yatları ile koya gelenlerde var. Bazı koylarda tekneler plaj kısmını veya yüzeceğiniz alanları işgal edebiliyor ancak bu koyda bir sınır koyulmuş ve o sınırdan sonrasına tekneler giremiyorlar. Böylece hem plajda manzaranız daha iyi hemde yüzerken daha rahat geniş bir alanda yüzebiliyorsunuz.

Türkbükü Cennet Koyu

Burada ister kamp için gelmiş olun ister günübirlik denize girmek için gelin, koyun etrafında güzel bir yürüyüşe mutlaka çıkın.

Koyun biraz yukarısına yapacağınız bir yürüyüş sonrasında ise bölgenin eşsiz manzarasına şahit olacaksınız. Bu manzarayı mutlaka görmelisiniz.

Aracınız ile koya giremiyorsunuz ancak hemen yakınında yol üzerine aracınızı park edebilirsiniz.

Bölgede çok sayıda çöp kutusu konulmasına rağmen halen çöplerini bırakanlar var ama genel olarak temiz bir koy olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca burada gezen güvenlikler sayesinde çöp atanlara ceza kesilebiliyor. 

Koya yakın bir market veya tesis bulunmuyor. Bu nedenden dolayı ihtiyaçlarınızı mutlaka yanınızda getirmelisiniz. Koya seyyar satıcılarda geliyor ama yinede hazırlıklı gelmenizde fayda var.

Denizi ve Kumsalı

Cennet Koyu Denizi ve Kumsalı

Denizi temiz ve eşsiz bir görüntü sunuyor. Yeşil ile mavinin buluştuğu harika bir ortamda denize giriyorsunuz. Kumsalı ise biraz taşlık. Bu nedenle eğer yanınızda deniz ayakkabısı getirirseniz daha rahat denize girebilirsiniz.

Cennet Koyu Kamp Alanı

Bir tesis veya kamp için ayrılmış resmi bir alan bulunmuyor. Ancak koyun etrafında çadırınızı kurup ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Çadırınızı koyun etrafında denizede oldukça yakın bir mesafeye kurabilirsiniz. Sabah olduğunda harika bir manzaraya karşı uyanacaksınız.

Kamp yaparken ateş yakmak yasak. Çünkü Cennet Koyu, ormanlık bir alan içerisinde bulunuyor. 

Cennet Koyu Yat ve Tekneler

Cennet Koyu Nerede?

Koy, Muğla ilinin Bodrum ilçesinde yer alıyor.

Nasıl Gidilir?

Bodrum merkezden 20-25 km uzaklıkta. Bölgeye bir toplu taşıma aracı bulunmuyor. Kendi şahsi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yada bir taksi ile buraya gelebilirsiniz.

Haritası ve Konumu

Sizlerde Cennet Koyu gezilerinizi ve yaşadığınız deneyimleri yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz