PAYLAŞ
Kabak Koyu Fethiye

Fethiye her bir noktası ile muhteşemdir ama öyle bir noktası var ki, adeta saklı kalmış bir cennet. Kabak Koyu, Ölüdeniz’in 16 kilometre doğusunda kalan Faralya Köyü çevresindeki en büyük zenginliklerden biridir.

Kızılçam ormanları içerisindeki muhteşem konumu, büyüleyici bir manzaraya karşı duruşu ile tam bir cennet. Üstelik Likya yolu üzerinde yer alır ve bu sayede sürprizlerle dolu bir yolculuğun da önemli bir durağıdır. Her bir köşesinde tarihin izlerine rastlayabileceğiniz koy, ayrıca güzel de bir plaja sahip. Küçük çakıllı plajının yanı sıra biraz daha içlere doğru gidildiğinde, 300 metre kadar yüksekliğe ulaşıldığında sizi küçük pınarlar, akarsular bekler. Bitki örtüsünün muhteşemliği adeta bu hazineyi gözlerden saklamıştır. Ancak buna karşın siz de bu eşsiz hazineyi yani Kabak Koyu’nu görme şansını elde edebilirsiniz. Bunun için bölge hakkında bazı bilgilere sahip olmanız, konaklama seçeneklerini incelemeniz ve sırt çantanızı hazırlayarak yola koyulmanız yeterli. İhtiyaç duyacağınız bilgileri ise yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kabak Koyu

Kabak Koyu Kamp

Kabak Koyu, özellikle özgür ruha sahip olanlar için mükemmel bir rotadır ve bu rotada sizi 5 yıldızlı otellerin karşılayacağını bekleyemezsiniz. Üstelik o zaman bu bölgenin bir cennet olduğunu söylemek de zor olurdu zaten. Burada özgürlüğünüzü doyasıya hissedeceğiniz ve de yaşayacağınız konaklama alternatifleri mevcut. Pek çok konforlu kamp alanı, adeta bu bölgenin bir parçası olduğunuz hissini verecektir. Üstelik çeşitli kamp alanları da mevcut, yani belli tek bir alternatife sahip değilsiniz. Ağaç evler, bungalovlar birer konaklama seçeneği iken isterseniz çadırınızda da kalabiliyorsunuz. Yoga ve meditasyon aktivitelerine katılabiliyor ve iç huzurunuzu bu muhteşem ortamda yeniden ortaya çıkarabiliyorsunuz.

Kabak Koyu Kamp

Kamp alanlarının elektrik ve su imkânını sunması, sabah kahvaltısı ile akşam yemeğini de ücrete dâhil etmesi, bu tür detaylar ile muhatap olmanıza gerek olmadığını gösteriyor. İsterseniz çadırınızı alıp yola çıkabilir ve burada konaklayabilirsiniz de. Her özgür ruha yer var burada.

Ayrıca Kabak Koyu’nda kamp yapmayı düşünenlere önemli bir detaydan daha bahsedelim. Buradaki kahvaltılarınıza sıcacık köy ekmeği, köy yumurtası, lezzetli keçi peyniri ve tahin, pekmez gibi yörenin zenginlikleri eşlik edecektir. Bu da adeta bulunmaz bir fırsat ve buradaki konaklamanızı daha da anlamlı kılacak bir imkân. Doğal bir cennet olan Kabak Koyu yediğiniz içtiğinizde bile size doğalığı armağan ediyor diyebiliriz. Ayrıca şunu da belirtmeden geçmemek gerek; burada pek çok yeni insan ile tanışabilir, sıcak ve samimi dostluklar yakalayabilirsiniz. Kamp alanlarının insanları bir ateş etrafında toplama ve sosyalleştirme etkisi vardır. Hoş buna bile gerek kalmaz burada ama Kabak Koyu, birbirinden güzel kamp alanları ile size yeni arkadaşlıklar da sunar. Bu imkânı hangi lüks otelde yakalayabilirsiniz ki? Kalabalıklar arasında kaybolmadan, tüm benliğiniz ile var olacağınız, huzuru doyasıya hissedeceğiniz ve tüm yıl için gerçek bir enerji toplayacağınız bu yolculuk, gerçek bir tatil olacaktır.

Fethiye’de görülmesi gereken bir başka yer olan Kelebekler Vadisi yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kabak Koyu Plajı
Kabak Koyu Plajı

Kabak Koyu Konaklama Tavsiyeleri

Bölgede konaklama yapabileceğiniz otel, pansiyon ve kamp alanları için bir öneri listesi oluşturduk.Bölgede yer alan konaklama yapabileceğiniz tesisler yer alıyor.

Kabak Koyu Otel ve Pansiyonrı

Bölgede yer alan diğer otelleri incelemek, fiyatlarını karşılaştırmak veya rezervasyon yapmak için tıklayın.

Kabak Koyu gezilerinizde göz atmanız gereken ve ihtiyaç duyabileceğiniz Fethiye gezilecek yerler yazımıza ve ayrıca Ölüdeniz Gezi Rehberi yazımıza ve birde şehrin görülmesi gereken yerleri içinde Muğla’da gezilecek yerler listemize göz atabilirsiniz.

Kabak Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Bahsettiğimiz üzere Kabak Koyu, Fethiye Ölüdeniz’in 16 km kadar doğusunda yer alan Faralya Köyü kıyılarındadır. Faralya Köyü’ne ulaştıktan sonra biraz zorlu yolları kullanarak koya varış yapılabiliyor. Bu yolculukta ilk rotanız Fethiye olacaktır. Fethiye Otogarına ulaştıktan sonra buradan kalkan dolmuşlara binerek Faralya Köyü’ne ulaşabilirsiniz. Eğer kendi aracınız ile yolculuk ediyorsanız ise Fethiye merkezden, Ovacık yönüne hareket edip, Ölüdeniz’e inebilirsiniz. Ölüdeniz’e varmadan önce sola kıvrılarak Faralya Köyü’ne ulaşacaksınız. Ancak şöyle bir sorun var ki, eğer aracınız 4×4 değilse, Faralya Köyü’nde aracınızı bırakmanız gerekecektir. Buradan taksiler ile ya da traktörler ile Kabak Koyu’na ulaşabilirsiniz.

Bir alternatifiniz de deniz yolu olacaktır. Şöyle ki; Ölüdeniz’den kalkan tekneler ile anlaşarak Kabak Koyu kıyılarına varabilirsiniz. Her gün akşam saat 19.00’da Kabak Koyu’na hareket eden tekneler de iyi birer seçenek olabilir. Bu noktadan sonra seçim sizin… Eğer varış saatlerinize uyuyorsa, Ölüdeniz üzerinden tekneler ile varış yapmayı da düşünebilirsiniz. Eğer 4×4 aracınız var ise sorunsuzca doğrudan Kabak Koyu’na ulaşabilirsiniz ve tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Her ne şekilde bu bölgeye ulaşıyor olursanız olun, emin olun burada biriktireceğiniz güzel anılara değdiğini düşüneceksiniz. Burada konaklayabileceğiniz çokça kamp alanı olduğu için seçim yapmanız ise biraz zor olabilir.

Kabak Koyu Ulaşım Haritası

Muğla’da yer alan diğer plajlar arasında Belcekız Plajı ve İztuzu Plajı ile Sarısu Kadınlar Plajı yazılarımıza göz atabilirsiniz.Ayrıca yine Muğla plajlarından Datça Ovabükü Plajı, Günlüklü Koyu ve Kızkumu Plajı ile İncekum Plajı yazılarımız göz atabilirsiniz.

Sizlerde gezi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here