Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi

Ardahan il merkezine 13 km uzaklıkta bulunan Yalnızçam Kayak Merkezi, kayak severler için hizmet vermekte. Yazımızda, kayak merkezi hakkında detaylı bilgiler ile nerede, pistleri ve telesiyej hattı hakkında detaylara yer verdik.

Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler

Ardahan Kayak merkezi, Avrupa Birliği desteği ile yapıldı. Yalnızçam dağına yapılan tesis 50 milyon lira gibi bir maliyete sahip. Kış turizm açısında hem ülkemize hemde Ardahan iline değer katacak bir tesis. Kış turizmi açısında bölgeye sağlayacağı katkı dışında burada yer alan tesis yaz turizmi içinde şehre değer katmakta. Yalnızçam, yaz aylarında sporcular için iyi bir kamp merkezi olarak düşünülmüş.

Yalnızçam Kayak Merkezi Konaklama

Kayak merkezinde yer alan Yalnızçam Oteli, kayak severlere konaklama imkanı sunuyor. Kayak tatili düşünenler burada yer alan 73 yatak kapasiteli oteli tercih edebilirler. Otel hakkında diğer bilgilere veya rezervasyon hakkında bilgi almak isterseniz 0478 211 76 86 nolu telefon numarasından otele ulaşabilirsiniz.

Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi Pistleri

Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi Pistleri

Ardahan Kayak Merkezi 3 piste sahip. Ana pisti 4 km uzunluğa sahip. Yan pistler olarak ise biri 1.5 km uzunluğunda ve diğer pistide 600 metre uzunlunda olmak üzere toplam 3 piste sahip. Yan pistler daha çok acemi kayak severler için düşünülmüş.

Yalnızçam Kayak Merkezi Telesiyej Hattı

Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi Telesiyej Hattı

Ardahan kayak merkezinde bulunan telesiyej hattı 3 km uzunluğa sahip. Son teknoloji olan hat, yolcularını kapalı kabinlerde taşıyor. Saatte 800 kişi taşıma kapasitesine sahip.

Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi Nerede?

Kayak merkezi Ardahan ili merkezine 13 km uzaklıkta bulunuyor. Yolun büyük kısmı asfalt kaplıdır.

Haritası ve Konumu

Kayak merkezine ulaşım için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Bölgeye yakın kayak merkezlerinden Kars ilinde yer alan Sarıkamış Kayak Merkezi yazımıza da göz atabilirsiniz. Ülkemizde yer alan diğer kayak merkezi için de Kayak Merkezleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sizlerde Ardahan Kayak Merkezi gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz