Ergan Kayak Merkezi

Kar kalitesi ve tesis özellikleri ile Erzincan, Doğu Anadolu’nun yeni kayak merkezi oluyor.Ergan dağında bulunan Ergan kayak merkezi tesisi, pistleri ile yerli ve yabancı kayak severlerin ilgisini çekmiş durumda.Kış sporları ve doğa turizmi açısından yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağında.Munzur Sıra Dağları’nın eteklerinde bulunan Ergan dağı 2970 metre yüksekliğe sahip.

Ülkemizde bulunan diğer kayak merkezleri için Türkiye’deki Kayak Merkezleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ergan Kayak Merkezi Farklı zorluk dereceleri ile Türkiye’nin en uzun kayak pistine sahip.Ergan kayak merkezi havaalanına olan yakınlığı ilede tercih edilen merkezler arasındadır.Havaalanına 12 dakika uzaklıktadır.Aynı anda 450 kişiyi taşıyabilecek yeni teknoloji telesiyej sistemi bulunmaktadır.

Erzincan Ergan Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir ?

Erzincan, Ergan Kayak Merkezi için sezon Aralık ayında açılıyor diyebiliriz.Aralık ayında kayak için tesisi kullanabilir ve alternatif kış sporları, yürüyüş parkurları gibi aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.

Erzincan Ergan Kayak Merkezi Pistleri

Ergan Kayak Merkezi Pist Haritası

1.800 m, 2.662 m ve 2.455 m uzunluğa sahip pistleri bulunmaktadır.

Farklı zorluk derecelerine sahip olan pistler bulunmaktadır.Saatte 2700 kişi taşıma kapasitesi olan yeni teknoloji telesiyej sistemi bulunan tesiste ayrıca bin kişi taşıma kapasiteli teleferik bulunmaktadır.

Ergan Kayak Merkezi Resimleri

Ergan Kayak Merkezi Tanıtım Videosu

Ergan Kayak Merkez Konaklama (Oteller)

Otellerin çoğu Ergan Kayak Merkezi’ne yakındır.Otellere özel aracı olanlar kendi vasıtalarıyla gidebilir. Otellere giden toplu taşıma araçları ve otobüsler mevcuttur. İster şehir merkezindeki otellerden olsun, ister kayak merkezine yakın oteller olsun, ulaşım oldukça kolaydır.

Otel ve Pansiyonlar

  • Meva Otel
  • Hilton Garden Inn Erzincan
  • Konak Mazlum

Ergan Kayak Merkezi Nerede

Kayak merkezi, Erzincan ili Yaylabaşı Beldesinde bulunmaktadır.Aşağıdaki ulaşım haritası ile Yaylabaşı Beldesini görebilirsiniz.

Ergan Kayak Merkez Nasıl Gidilir

Karayolu ile gelenler; Şehrin güney güneyinde kalan Çağlayan Kavşağından Çağlayan istikametine dönerek yaklaşık “4 km” gidildikten sonra sonra bu yoldan ayrılıp Yaylabaşı istikametine devam edin.Daha sonra 5 km yol giderek tesislere ulaşabilirsiniz.Yol üzerindeki işaretleri takip ederekte tesise kolayca varabilirsiniz.

Havayolu ile gelenler; Havalimanından taksiyle Ergan Dağı’na gidilebilir veya şehir merkezinden Yaylabaşı Otobüsleri’yle ulaşım sağlanabilir.

Otobüs ile gelenler ; Taksi ile 13 km uzaklıkta bulunan Ergan kayak merkezine direk geçilebilirler ya da 13 Şubat Çarşısı bölgesinde yer alan Yaylabaşı Otobüsleri ile yaklaşık 12 km’lik yolculuğun ardından Ergan Dağı Kayak Merkezi’ne ulaşabilirler.

Tren ile gelenler; Tren Garından taksi ile 11 km sonra tesise ulaşabilir veya 13 Şubat Çarşısı bölgesinde yer alan Yaylabaşı Otobüsleri ile yaklaşık 12 km’lik yolculuğun ardından Ergan Dağı Kayak Merkezi’ne ulaşabilirler.

Yaylabaşı Otobüslerini tercih edecek ziyaretçiler yarım saatte bir yapılan Ergan Dağı seferleri sabah saat 07:00 ve akşam 20:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Ergan Kayak Merkezi Haritası ve Konumu

Ergan Kayak Merkezi İletişim Bilgileri

Adres : Yaylabaşı Beldesi Yaylabaşı / Erzincan
Telefon : (0446) 214 0 214

Sizlerde Erzincan Kayak Merkezi gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz