Kastro Plajı

Önceleri Kastro adı ile anılan Kastro plajı günümüzde artık Çamlıköy plajı olarak bilinmektedir. Bölgenin bir tarafında ağaçlardan oluşan harika bir orman diğer tarafında ise Karadeniz’e dökülen muhteşem altın rengi bir göl bulunmaktadır.

Bölgenin yakınında yer alan ve görülmesi gereken bir başka yer olan Kıyıköy yazımıza da göz atabilirsiniz.

Tekirdağ’da görülmesi gereken yerler listesi için Tekirdağ’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz. Kamp severler içinde Tekirdağ Kamp Alanları yazımız, sizlere rehber olacaktır.

Kastro Kumsalı
Kastro Kumsalı

Kastro Plajı Konaklama

Bölgede bir piknik alanı mevcuttur. Zaman içerisinde turist çekmeyi başaran plajın etrafında ise bir kaç adet konaklama alanı bulunmaktadır. Bölge genellik ile çok kalabalık olmamakta ve az kişi tarafından bilinmektedir. Biraz kafa dinlemek için son derece hoş bir yer olabilmektedir. Bölgedeki konaklama kamp alanlarında sağlanmaktadır. Çadırınızı alıp bölgede kamp yapabilirsiniz.

Çadır ücretleri ise kaç kişi olduğunuza bağlı olarak değişmektedir. Dört kişilik bir çadır için gecelik 250₺ ücret ödemeniz gerekir. Aynı zamanda bölgeye girişte arabalar için de park ücreti alınmaktadır. Bu ücret aracın büyüklüğüne bağlı olarak 83₺ arasında değişmektedir.

Kastro Plajı Kumsal

Kastro Plajı Nerede

Plaj, Tekirdağ iline bağlı olan Saray ilçesine yaklaşık olarak 15 kilometre uzaklıktan bulunan Çamlıköy olarak bilinen bölgede yer almaktadır.

Nasıl Gidilir?

Bölgeye kendi aracınız ile veya otobüs ile ulaşım sağlamak mümkündür. İstanbul bölgesinden gelecekler öncelik ile Mahmutbey gişelerinden çıkmalı Edirne yönünde devam etmeli ve Saray tabelalarını takip etmelidirler bu şekilde bölgeye kolaylık ile ulaşabilirler. Tekirdağ bölgesinden gelecek olan bireyler ise Muratlı yolunu takip ederek bölgeye ulaşımı sağlayabilirler.

Kastro Plajı Denizi

Otobüs ile bölgeye ulaşım sağlamak isterseniz İstanbul Harem veya Esenler otogarlarından çeşitli şirketlerin Saray bölgesine yaptıkları seferleri kullanabilirsiniz.Bu şekilde kolaylık ile Saray bölgesine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Saray’a ulaşınca Kastro’ya çeşitli minibüsler ile ulaşabilirsiniz.

Çamlıköy Plajı

Haritası ve Konumu

Sizlerde Kastro Plajı gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Arkadaslar 15.06.2016 tarihinde buraya gittim hic guzel bi yer değil. Girişte 1 saat kalip gidicem dememe rağmen 15 TL ücret alındı bunun dışında fazlasıyla çok sinek vardı ayrica yılan korkusu olanlara hic tavsiye etmiyorum alternatif olarak yine Kırklareli’ nin Vize ilçesine bağlı Kıyıköy, İğneada, Panayır iskelesi onerebilirim sessizlik istiyorsaniz kesinlikle panayir iskelesine gitmelisiniz ayrıca buralardan giriş ücreti bilmem ne almıyorlar

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz