Uçmakdere Kamp Alanı

Uçmakdere doğa severlerin, severek ziyaret ettiği noktalardan birisidir. Yazımızda sizlere Uçmakdere kamp alanları hakkında detaylı bilgiler ile sunduğu imkanlara ve özelliklere yer veriyoruz.

Uçmakdere hakkında detaylı gezi rehberi yazımız olan Uçmakdere gezi rehberi içeriğimize de mutlaka göz atın. Ulaşım ve gezilecek yerler gibi tüm detayları bulabilirsiniz.

Tekirdağ gezilerinizde görülecek en güzel yerler için Tekirdağ’da Gezilecek Yerler yazımıza mutlaka göz atın.

Uçmakdere Türkiye’de Tekirdağ ilinin Şarköy ilçesine bağlıdır. Özellikle şehir yaşantısının stresinden ve gürültüsünden kurtulmak isteyenler için Uçmakdere ilk tercih edilen yerlerden biridir.

Burası piknik, çadır kampı, manzara seyri, karavan kampı, doğa yürüyüşü, yüzme, fotoğrafçılık ve dalış gibi faaliyetlerinin gerçekleştirilebileceği bir tatil yeridir. Aynı zamanda Uçmakdere çevresinde; restoran ve kafeler bulunmaktadır.

Burada kamp yapmak isteyen insanlar, yiyecek ve içeceklerini yanlarında götürebilmektedirler. Dileyenler de yiyecek ve içeceklerini bölgede hizmet veren işletmelerden temin edebilirler.

Uçmakdere Kamp Alanları

Uçmakdere’de hem ücretli hem de ücretsiz kamp alanları bulunmaktadır. Uçmakdere kamp severler için hem deniz manzaralı hem de ormanın içinde doğayla iç içe huzur dolu bir kamp deneyimi sunuyor. Peki burada nerelerde kamp yapılabilir? Kamp alanları ücretli midir? Biraz da buna göz atalım.

Uçmakdere Kamp Bölgesi

Uçmakdere’ye geldiğinizde kamp bölgesinde kendi çadırınız veya karavanıyla kamp yapabilirsiniz. Harika bir manzaraya karşı kamp yapabilir, denize girebilirsiniz.

Bir yanınız orman bir yanınız deniz. Ağaçların gölgesinden çadır kampı yapmak oldukça keyifli. Dağlardan gelen suları yakında bulunan çeşmelerden alabilirsiniz.

Mangal keyfide olmazsa olmazlardan. Wc ve duş gibi imkanlarda bulunuyor. Ancak çevrede market ve tesis gibi imkanlar yok. Bunu bilerek hazırlıklı gelmenizde fayda var.

Burada yapacağınız aktivitelere de baktığımızda yamaç paraşütü, yürüyüş ve yüzme ön plana çıkıyor.

Uçmakdere Kamp Alanı

Kamp bölgesinin biraz uzağında ücretli bir kamp alanıda bulunuyor. Kendi çadırı olmayanlar için burada yer alan kamp alanından 175 – 200 TL arasında bir ücret ödeyerek çadır kampı yapabilirler. Kendi çadırı olanlarda 125 TL gibi bir ücret ödüyorlar.

Uçmakdere Çadır Kampı

Bölgede yer alan Mocamp Çınar kamp alanıda tercih edilebilir. Uygun fiyatlar ile çadır kampı yapabileceğiniz bir yer. Sunduğu imkanlar ve ağaçların gölgesi altında, deniz manzarasına karşı güzel bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ganos Dağı

Daha farklı bir alternatif düşünen kampçılar ise Ganos Dağı güzel bir deneyim olabilir. Fakat buraya ulaşım herhangi bir toplu taşıma aracıyla gerçekleştirilemiyor. Gelmek isteyen kamp tutkunlarının kendilerine ait araçları olması gerekiyor.

Güzel yanlarına gelecek olursak Ganos Dağı doğa yürüyüşü, manzara seyri, yaban hayatı gözlemciliği ve fotoğrafçılık gibi farklı alanlarda faaliyetlerde bulunma imkanları sunuyor.

Kısacası Uçmakdere, kamp severler için birçok çeşit ve alanda kamp yapmaya olanak sağlayan doğanın içinde farklı bir deneyim sunma imkanı sağlıyor.

Ganos Dağı Kamp

Türkiye’de en güzel kamp yerleri için Türkiye’de En İyi Kamp Alanları yazımıza mutlaka göz atın.

Uçmakdere’ye Yakın Kamp Alanları

Mürefte Kamp Alanı

Uçmakdere’ye yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunuyor. Ücretli veya ücretsiz kamp yapmak isteyenler için Mürefte Kamp Alanı uğranması gereken yerler arasında gösterilebilir. Mürefte Kamp Alanı Şarköy’e bağlı bir bölge içerisinde bulunmaktadır.

Burada kamp ve piknik yapmak isteyen ziyaretçiler için uygun yerler bulunuyor. Mürefte’de hem çadır kampı hem de karavan kampı yapılabiliyor.

Burada dilerseniz ücretli kamp yapabileceğiniz gibi dilerseniz de ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Mürefte’de iki durum için de uygun yerler bulunuyor. Mürefte’de kamp yaparken bir şeye ihtiyaç duyduğunuzda bölgede bulunan restoran, market, kafe, bakkal, çay bahçesi, manav ve lokantadan ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Şarköy Halk Plajı

Uçmakdere’ye yaklaşık 35 km uzaklıkta bulunuyor. Mürefte kamp alanı dışında hiç ücret ödemek istemeyenler içinse ikinci seçenek olarak Şarköy Halk Plajı yer alıyor. Şarköy Halk Plajı, Şarköy Belediye Halk Plajı olarak da biliniyor.

Şarköy Halk Plajına ulaşım da gayet kolay. Yapmanız gereken Şarköy’e giden servislerden birine binmek. Şarköy Halk Plajı bölgesinde deniz manzarasıyla birlikte ücrestiz şekilde kamp yapılabilmektedir.

Bununla birlikte tuvalet, duş, soyunma kabini ve şezlong gibi birçok imkan sunulmaktadır. Aynı zamanda Şarköy Halk Plajı etrafında yiyecek, içecek ve elektirik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek yerler mevcut durumdadır.

Kamp Alanı Nerede

Bölgeye gitmek için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Sizlerde bu bölgede yaşadığınız kamp deneyimlerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz