Katar'da Gezilecek Yerler

Klasik Ortadoğu ülkelerinden farklı olarak dünyaya açılma ve modernleşme politikası uygulayan Katar, gelinen noktada ülkede yaşayan yabancı nüfus, modern şehirler ve yapılar ile bu gerçeği net şekilde gözler önüne seriyor. İş amacıyla Katar’a yerleşen ve buradaki yaşam standartlardan oldukça memnun olan çok sayıda yabancıdan söz edebiliriz. Aynı zamanda harika konumu nedeniyle Katar’ın yaz aylarında  dünyanın her yerinden gelen turistlere ev sahipliği yaptığını da söyleyebiliriz. Henüz genç bir ülke olmasına rağmen zengin yer altı kaynaklarını doğru yatırımlara dönüştürmeyi beceren Katar, özellikle turizm alanında önemli değişimlere imza attı. İşte Katar’a geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken duraklar

Katara Kültür Köyü

Katara Kültür Köyü Katar gezilecek yerler

Katar’ın başkenti Doha’da yer alan Katar Kültür köyü, turistlerin ziyaretçi akınına uğruyor. Burası ülkenin kültürüne dair temel kodları bünyesinde barındırması açısından özel bir yer. Köy modern bir Açıkhava sanat müzesine dönüştürülmüş durumda. Burada en seçkin tiyatro oyunlarına, resim sergilerine, konser ya da özel gösterilere denk gelme olasılığınız oldukça yüksek. Öte yandan Katar Plajı da hemen bu köyün içinde yer alıyor. Bu durum, köyün cazibesini bir kat daha arttırıyor.

Souq Waqif

Souq Waqif Katar gezilecek yerler

Katar’ın en egzotik gezi duraklarından biri olan Souq Waqif, en az ismi kadar garip bir yer. Özel bir dokuya ve atmosfere sahip olan Souq Waqif, bilhassa sinematografik mimarisiyle göz dolduruyor. Film Festivaline de ev sahipliği yapan bölgede oldukça ilginç hediyelik eşya dükkanları bulunuyor. Öte yandan buranın capcanlı mahallelerinde, sokak sanatçıların ilginç gösterileri sizi büyüleyecek.

Corniche

Corniche Katar gezilecek yerler

Katar gezilecek yerler listemizin sonraki durağı Corniche. Doha Körfezi’nin hemen yanıbaşında yer alan devasa Corniche, esasen Doha içinde uzun bir kordonu ifade ediyor. Özenli bir şekilde oluşturulmuş bu 7 kilometrelik alanda yürürken başınızı sağa sola bakmaktan alıkoyamayacaksınız. Corniche, Doha’nın tam manasıyla kalbi diyebileceğimiz bir noktada yer alıyor. İslam Eserleri Müzesi’ni bir süre gezdikten sonra Corniche boyunca özel bir gezintiye çıkabilirsiniz. Yerel halk, palmiye ağaçlarından oluşan kordonda spor yapmayı oldukça seviyor. Kıyıda özel yelkenlerle tekne turlarına çıkmanız da mümkün.

Khor Al Adaid

Khor Al Adaid Katar gezilecek yerler

Doha’dan bir nebze uzaklaşıp soluğu Khor Al Adaid’de alabilirsiniz. Khor Al Adaid, fotoğraf açısından adeta bulunmaz bir nimet. UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesi’ne dahil ettiği bölgede çölün denizle olan dansına tanıklık edebilirsiniz.Bölgede yer alan kum tepelerinin 35 metrenin dahi üzerine çıktığını söyleyebiliriz.

Banana İsland

Banana İsland Katar gezilecek yerler

Banana İsland’a gelerek Katar’ın ne kadar şahane plajlara sahip olduğunu görebilirsiniz.Turkuaz denizin beyaz kumlarla buluştuğu Banana İsland, atmosfer olarak Maldivler’i anımsatıyor. Muz Adası olarak dilimize çevirebileceğiniz Banana İsland’ın 750 metrelik uzun bir plajı bulunuyor. Adaya ulaşmak için feribot seferlerinden faydalanmanız mümkün. Ada içinde özel golf sahalarının bulunduğunu da hatırlatalım.

Racing and Equestrian Club

Racing and Equestrian Club

Doha içinde yer alan ilginç yerlerden bir tanesi de Racing and Equestrian Club. Burası at konusunda tam anlamıyla bir cennet diyarı. Dünyanın en güzel Arap atlarının yetiştirildiği Racing and Equestrian Club’e gelerek at yarışlarına tanıklık edebilirsiniz. Katar’da at yarışı konusunda çok özel bir kültürün söz konusu olduğunu belirtelim. Üstelik at yarışlarını izlemek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok.

Sizlerde Katar gezilecek yerler listesi gezi ve tecrübelerinizi veya listede olması gerektiğini düşündüğünüz yerleri yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz