Sultangazi Mimar Sinan Kent Ormanı

820 dönümlük kent ortamın 2012 yılından bu yana tüm yeşilliğini ve güzelliğini en iyi şekilde korumayı da başarmış bulunuyor. 7’den 70’e tüm geniş kitlelere hitap eden en güzel yerlerden biri olmayı başarmış olan Mimar Sinan Kent Ormanı piknik yapılacak yerleri, parkları tam bir doğa havasını gelen ziyaretçilerine en iyi şekilde sunmaktadır.

Sultangazi Mimar Sinan Kent Ormanı Hakkında Bilgiler

Mimar Sinan Kent Ormanında bakıldığında toplamda 2400 kişiyi ağırlayabilecek amfi tiyatro yer almaktadır. Ayrıca kent ortamına gelen kişiler ise karşılarında 16.60 metre yüksekliğe sahip olan seyir kulelerini görmektedir. Aynı zamanda tüm bunların haricinde ise tünel, köprü, oyun alanları, kaydırak, şadırvan, piknik alanları, at çiftliği, tüneller bulunuyor. Kısaca Mimar Sinan Kent Ormanı ziyaretlerini yapacak olan kişiler yalnızca tek bir yere bağlı kalmadan birden farklı kanalları bir arada tutan kent ortamının tüm güzelliklerini daha yakından tanıyacak ve çeşitli aktivitelere de katılacaksınız. Bakıldığında gerek büyüklüğü gerekse de birden farklı tüm özelliklerini gelen ziyaretçilere açarak bir farklılık yaratması Mimar Sinan Kent Ormanı güzelliğinin bir kez daha ortaya konulmasına da en iyi şekilde yardımcı olmuştur.

Türkiye’nin hem en güzel hem de en maceracı platformlarından biri olmayı başaran Mimar Sinan Kent Ormanı gelen ziyaretçilerini de en iyi şekilde ağırlamayı başarmış bulunuyor. Gezi treni ve faytonlar da Mimar Sinan Kent Ormanı bulunduğu yer de yer almaktadır. Üstelik tüm bunlarla sınırlı kalınmayarak kent ortamın da hobi bahçeleri de bulunuyor. Bu sayede Mimar Sinan Kent Ormanı ziyaretlerini yapacak olan kişiler isterlerse kendi elleri ile meyve ve sebze yetiştirerek doğal ve sağlıklı bir yaşamda olabilmenin mutluluğunu yaşamaya başlıyor.

Mimar Sinan Kent Ormanına gelen kişiler hem huzuru, hem de mutluluk saçan ambiyansı daha yakından tadabilme şansına sahip olmakta ve her anı daha güzel bir şekilde geçmektedir. Aynı zamanda İstanbul’un Sultangazi semtinde bulunan bu yere ulaşım da çok kolaydır.

Mimar Sinan Kent Ormanı Resimleri

Mimar Sinan Kent Ormanı Nerede ve Nasıl Gidilir

Kent ormanı, İstanbul ilinin Sultangazi ilçesinde yer almaktadır.İster özel araçla isterseniz de toplu taşıt araçları ile güzellikler harikası ve macera platformu olan Mimar Sinan Kent Ormanına gidebilir ve harika zamanlar da geçirmeye başlayabilirsiniz. Toplu taşıt araçları ile İstanbul’un Sultangazi semtinde yer alan kent ortamına gitmek isteyen kişiler de bundan böyle Mimar Sinan Kent Ormanına yönelerek sorunsuz bir şekilde kent ormanına gidebilme ayrıcalığına da sahip olacaksınız.

Mimar Sinan (Sultangazi) Kent Ormanı Giriş Ücreti

Yaya olarak ücretsiz giriş yapılırken araç için 10 TL ücret alınmakta.

Haritası ve Konumu

Orman için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

1 Yorum

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz