Hidiv Kasrı

Mısır Hidivi (baş vezir) olan Abbas Hilmi Paşa’nın 1907’de Çubuklu sırtlarında inşa ettirdiği yapı, Abbas Hilmi Paşa’nın Mısır’daki görevinden alınması ile birlikte bir süre Abbas Hilmi Paşa ve ailesinin konağı olarak kullanılır Hidiv Kasrı.

Hidiv Kasrı Hakkında Bilgiler

1930’lu yıllarda Abbas Hilmi Paşa’nın İstanbul’dan ayrılması ile birlikte belediye tarafından satın alınan konak 1982 yılında kadar neredeyse hiç kullanılmamış ve atıl vaziyette bırakılmıştır. 1982 yılında başlayan restorasyon çalışmaları ile birlikte 1984 yılında restoran ve kafe olarak hizmet vermeye başlayan konak, bugün BELTUR tarafından kafe ve restoran olarak işletilmekte, aynı zamanda düğün gibi toplu organizasyonlara da ev sahipliği yapabilmektedir.

Hem mimarisi, hem tarihten bugüne taşıdığı izleri, hem manzarası, hem de yeşillikler içinde olması nedeniyle İstanbul’da güzel bir kahvaltı yapıp, eşsiz manzaraya karşı bir kahve yudumlamak isteyenler için kesinlikle müdavimi olunabilecek yerlerden birisi. İstanbul’un yakın tarihine bir yolculuk yapmak isteyen ve güzel bir hafta sonu geçirmek isteyenlere kesinlikle tavsiye edebileceğimiz eşsiz bir köşe.

Hidiv Kasrı Kahvaltı Fiyatları

Hidiv Kasrı’nda kahvaltı hafta içi serpme şekilde verilirken, hafta sonunda açık büfe imkanından faydalanmak mümkün. Kahvaltı fiyatları ve servis saatleri şu şekilde;

Serpme Kahvaltı

Serpme Kahvaltı İçeriği : Petek bal, taze kaymak, domates, salatalık, beyaz peynir, eski kaşar, dil peyniri, tulum peyniri, fıstıklı salam, siyah ve yeşil zeytin, reçel, tahin ve pekmez, mevsim yeşillikleri, haşlanmış yumurta, havuçlu kek, kayısılı danısh, sigara böreği, çay.

Fiyat : 38 TL
Servis Saatleri : Hafta içi saat 09.00 – 13.00 arasında

Açık Büfe Kahvaltı

Fiyatı : 48 TL
Servis Saatleri : Cumartesi ve Pazar günleri saat 09.00 – 13.30 arasında

Saat uygulamaları yaz ve kış döneminde farklılık gösterebildiği için özellikle kahvaltının son saatlerine yetişecek olanların iletişime geçerek net bilgi almasında fayda var.

Resimleri

Hidiv Kasrı Nerede?

Hidiv Kasrı, Beykoz’da, Çubuklu sırtlarında bulunmaktadır. Hidiv Kasrı’na ulaşım için Kanlıca’ya kadar geldikten sonra beş, on dakikalık bir yürüyüş yeterli olacaktır.

Nasıl Gidilir?

Şahsi aracı ile gelmek isteyenler Üsküdar-Beykoz sahil yolunu takip ederek Kanlıca’ya kadar rahatlıkla gelebilirler. Avrupa Yakası’ndan Hidiv Kasrı’na ulaşım içinse Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü geçtikten sonra ilk çıkıştan çıkılırsa Hidiv Kasrı’nın tabelalarını görmek mümkündür.

Otobüsle Hidiv Kasrı’na gitmek isteyenlerse Üsküdar’dan Beykoz yönüne giden otobüsleri kullanarak Kanlıca Durağı’na kadar gelebilirler.

Haritası ve Konumu

Kasrı için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres : Çubuklu Korusu Çubuklu Yolu No:32 Beykoz / İSTANBUL
Telefon : 0216 413 92 53 – 0216 413 96 64 – 0216 425 06 03 – 0216 425 06 04

Yakınında yer alan ve gezilecek yerler arasında olan Mihrabat Korusu ve Fatih Korusu yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz