Kentpark Eskişehir

Kentpark Eskişehir, bölgesinin en sevilen en popüler parklarından biri olarak biliniyor. Aslında park bir plaj olarak tasarlanmıştır. Yapay bir plajdır ve burası Türkiye’nin ilk yapay plajı olduğundan dolayı daha da ünlü ve popüler bir hale gelmiştir.

Eskişehir gezilerinizde görülmesi gereken yerler için Eskişehir’de gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Kentpark Hakkında Bilgiler

Park, yaklaşık olarak 300.000 metrekarelik bir alanın üzerine yapılmıştır. Parkın içerisinde bir yapay plaj vardır bunun haricinde ise açık yüzme havuzları, restoranlar, hediyelik eşya alanları ve kafeler yer alır. Aslında yaz aylarında Eskişehir’i son derece neşelendiren bir park da denebilir buraya. Hepimizin bildiği üzere Eskişehir bir öğrenci şehridir. Bu park yaz aylarında şehrin öğrencileri ve aileler için gerçekten harika bir mekan.

Kentpark Gölü

Park, sadece bulunduğu bölgede değil Türkiye genelinde ün salmıştır. Bunun sebebi ile ülkemizde yapılan ilk yapay plajın bu parkın içerisine inşa edilmiş olmasıdır. Park, ilk açıldığı dönemlerde medyanın büyük ilgisini çekmişti. Parkın içerisinde yer alan plaj genellik ile gençler tarafından tercih edilmektedir. Bu sebep ile de aileler için ayrı bir bölüm oluşturulmuştur. Dileyen aileler bu özel bölüme giriş yapabilir ve rahatlık ile güneşlenerek serinleyebilirler.

Parkın içerisinde bir de yapay gölet yer alıyor ve bu göletin çevresinde restoranlar ve kafeler bulunuyor. Bu alan ise yerli halk tarafından güzel havalarda son derece fazla tercih ediliyor. Bu park hem çok hoş hem de son derece elit bir görünüme sahip ve deniz olmayan bir şehir için son derece güzel bir fikir olarak görülüyor. Aynı zamanda parkın içerisinde bulunan gölette birçok balık da yaşamını sürdürüyor ve bu balıklar da ziyaretçiler tarafından son derece fazla ilgi görüyorlar.

Parkın içerisine birçok yürüyüş ve spor alanı da yer alıyor. Bu alanlarda dilediğiniz gibi spor yapabilir ve günlük yürüyüşünüzü gerçekleştirebilirsiniz. Park, yaz aylarında harika bir gün geçirmek için son derece ideal bir yer. Gerek spor alanları gerek ise serinlemek için ziyaretçilere sunulan alanlar ile oldukça hoş bir alan oluyor bu park Eskişehir sakinleri için.

Kentpark Eskişehir Yüzme Havuzu

Kentpark Eskişehir Yüzme Havuzu
Plaj

Park, 2012 senesinde ziyaretçilerine açılmıştır. Parkın içerisindeki havuzun etrafı doğal kumlar ile kaplanmıştır. Burası tam olarak bir plaj olarak tasarlanmıştır. Havuzun etrafında yaratılan plajda çeşitli şezlong ve şemsiyeler ile donatılmıştır.

Havuz her gün saat 10:00 ile 18:30 saatleri arasında ziyaretçilerine açılmaktadır. Ayrıca yüzme havuzunda yüzme bilmeyenler için çeşitli yüzme kursları da düzenlenmektedir. Gerek çocuklara gerek ise yetişkinlere bu havuzda çeşitli yüzme dersleri verilmektedir. Bu kurslar için ise ücretler genellik ile 100 ile 200 TL arasında olacak şekilde belirlenmiştir.

Havuzun içerisinde herhangi bir kulvar bulunmamaktadır. Fakat yüzme dersleri verileceği sırada havuza kulvarlar yerleştirilmektedir. Havuz 5 kulvar genişliğindedir. Havuzun etrafında çeşitli kabinler de bulunmaktadır. Bu şekilde kolaylık ile üstünüzü değiştirebilirsiniz. Aslında havuz gerçekten tam bir plaj ortamı olarak tasarlandığı için hiç bir tatil beldesini aratmamaktadır. Bisikletiniz ile bile buraya gelebilir bütün günü plajda geçirebilirsiniz ve daha sonra evinize dönebilirsiniz.

Kentpark Yüzme Havuzu Giriş Ücreti 2024

2024 Yılında Kentpark Yapay Plaj giriş ücreti 190₺‘dir. Kentpark Olimpik Havuz fiyatı ise 240₺ olarak belirlenmiş.

Kentpark

Kentpark Eskişehir Kahvaltı

Parkın içinde, yukarıda belirtildiği gibi çeşitli restoranlar ve kafeler bulunmaktadır. Bu mekanlarda kahvaltı yapabilir ve çeşitli yemeklerden tadabilirsiniz. Kahvaltı genellikle hafta sonları tercih edilen bir aktivitedir. Ayrıca, çeşitli kahvaltı paketleri de sunulmaktadır. Bu paketler sayesinde daha uygun bir fiyata kahvaltı yapabilir ve gününüze enerjik bir şekilde başlayabilirsiniz.

Kentpark Eskişehir Nerede? Nasıl Gidilir?

Kentpark, Eskişehir‘de yer almaktadır. Parka kendi aracınızla veya bisikletinizle ulaşabilirsiniz. Kentpark, Otogar ile Gökmeydan Mahallesi arasında yaklaşık 300 bin metrekarelik bir alanda bulunmaktadır. Parka otobüs, minibüs ve tramvay gibi toplu taşıma araçlarıyla da ulaşabilirsiniz. 25-10-14 ve 6 numaralı otobüslerle parka kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Haritası ve Konumu

Sizlerde gezilerinizi yazımızı altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz