Sarısu Kadınlar Plajı

Kadınlar Plajı, sadece kadınların denize girebileceği bir sosyal tesistir. Bu tesisin asıl adı ise Sarısu kadınlar plajı ancak, Antalya kadınlar plajı olarak da geçiyor.Plaj hakkında detaylı bilgiler ile denizi, kumu ve nerede gibi ulaşım bilgilerine yazıda yer veriyoruz.

Şehirde yer alan diğer plajlara Antalya plajları yazımızdan ulaşabilirsiniz. Antalya bölgesinde görülmesi gereken yerler için Antalya’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Sarısu Kadınlar Plajı Hakkında Bilgiler

Sarısu Kadınlar Plajı içerisinde 300 şezlong, 150 şemsiye, 150 sehpa duş, tuvalet ve soyunma kabinleri ile kadın ziyaretçilerine en iyi hizmeti vermeye çalışıyorlar.

Sarısu Plajı Aktiviteler

Aynı zamanda bir sosyal tesis ve yaşam alanı olarak düzenlenen plajı bünyesinde, balık evi, kebap evi, kır bahçesi, sahil, büfe, market, 6 dükkandan oluşan bir çarşı spor parkı, çocuk oyun parkı, ve mescit bulundurmakta.Engellilerinde unutulmamış olduğu bu tesiste engellilere özel plaj ve tuvaletlerde yapılmıştır. Peyzaj düzenlemesi ile çiçek bahçesi gibi olan plajı, kentin yeni sosyal yaşam merkezi haline gelmiştir.

Sarısu kadınlar plajı neler var

Tesiste bulunan güvenlik görevlileri, cankurtaranlar, mali çalışanlarda dahil tüm çalışanlar kadınlardan oluşmaktadır. Antalya’da tamamlanan kadınlar plajı, yüksekten ve sahilden görülmeyecek şekilde çam ağaçları ile tamamen kapatılmış durumdadır. Ayrıca denizden de görüntü alınmaması adına, belirli bir mesafeden sonra plaja yaklaşılması yasak olduğu da edinilen bilgiler arasında. Gündüz 08:00 ile 19:00 saatleri arasında kadınlara hizmet veriyor. Tesis ayrıca 19:00 ile 24:00 saatleri arasında karma bir şekilde ailelerin buluşma noktası oluyor. Plaj hizmetlerinin şuan ücretsiz olduğu söyleniyor.

Giriş Ücreti ve Fiyatlar

Giriş ücretsiz. Özel aracınız ile geliyorsanız otopark ücreti bulunuyor. Bunun dışında şemsiye için 10 TL ve şezlong için de 20 TL ücret alınıyor.

Sarısu Kadınlar Plajı Kumu ve Denizi Nasıl?

Sarısu Plajı denizi ve kumu

Sarısu Kadınlar plajı, Antalya’nın 3 kilometre batısında yaklaşık 1.5 kilometre uzunluğunda kum ve çakıl karışımı bir plajı vardır. Denizi ise sığdır. Bu sebeple buranın plajı, ince kum seven ziyaretçiler için uygun değildir. Sığ olan denizinden dolayı da yeni yüzme öğrenen bireyler için oldukça idealdir. Ailece gitmek isteyen bireyler için burası son derece uygundur. Böylece çocuğunuz ile denizdeyken son derece rahat bir şekilde zaman geçirebilirsiniz.

Sarısu Kadınlar Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Antalya, Konyaaltı ilçesi Sarısu’da toplu ulaşım araçlarının son durağından olduğundan kadınlar plajına ulaşım oldukça kolaydır. Kentin tüm noktalarından tek otobüs ile kadınlar plajına ulaşabilirsiniz. Buraya otobüs ile ulaşabileceğiniz gibi aynı zamanda kendi özel aracınız ile de ulaşımı sağlayabilirsiniz. Bölgede ufak bir otopark olduğundan dolayı aracınızı buraya park edebilirsiniz.

Haritası ve Konumu

Plaj için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Şehirde yer alan diğer plajlara Antalya plajları yazımızdan ulaşabilirsiniz. Antalya bölgesinde görülmesi gereken yerler için Antalya’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz