Suuçtu Şelalesi

Ülkemiz hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile dünyada önemli bir konuma sahiptir. Birçok kültürel ve doğal güzellikleri ile ünlü topraklarımızın, doğal güzelliklerinden birisi de Bursa ilimizin Mustafa Kemal Paşa ilçesine yaklaşık olarak 18 kilometre uzaklığında bulunan Suuçtu Şelalesi olmaktadır.

Şelale bu bölgenin tatlı su kaynaklarından biri olmasının yanı sıra, Mustafakemalpaşa ilçesinin içme suyunu oluşturan en büyük kaynaktır. Aynı bölgede bulunan Karadere isimli derenin altında bulunan fay hattının kırılması sonucu meydana gelen şelale, adını da bu olaydan almıştır. Şelale yaklaşık olarak 38 metre yükseklikten akmak ile birlikte izleyenler için oldukça büyük bir görsel şölen olma niteliğindedir.

Suuçtu Şelalesi Piknik Alanları ve Kahvaltı

Şelale görsel bir ziyafetin yanı sıra piknik yapmak isteyenler için kurulan birçok ahşap piknik masalarının bulunduğu harika bir ortamı barındırmaktadır. Bu sebeple sıcak yaz aylarında özellikle ziyaret edilen Suuçtu Şelalesi kahvaltı yapmak veya mangal yakmak isteyenler için oldukça geniş bir alana sahip olup ayrıca çam ağaçlarının altında piknik alanı ve piknik masaları vardır.

Suuçtu Şelalesi Bursa

Birçok insan için hafta sonlarını değerlendirdiği şelalenin piknik alanları su ile karışık bir doğa manzarası eşliğinde ailecek veya arkadaşlar ile geçirilecek harika bir ortam sunmaktadır. Özellikle Suuçtu Şelalesi kahvaltı yapmak isteyenler için oldukça harika bir yer olmaktadır ki şelale kenarında demlenen çayların övgüsü kulaktan kulağa yayılmaktadır. Bursa mevkiinde oturanların veya bölgeye seyahat etmeyi düşünlenlerin doğa ile iç içe bir zaman geçirebileciği harika bir yer.

Suuçtu Şelalesi Kamp Yapmak

Bursa’da en iyi kamp alanlarından biri olan Suuçtu şelalesi, piknik alanları ve harika kahvaltıların yanı sıra, bu bölgenin sulak ve yeşil tabiatı ile Suuçtu Şelalesi kamp yapmak isteyenler içinde harika bir ortam sunuyor. Tabiatı gereği tamamı ile kendiliğinden gelişen uzun kavak ağaçları, çam ağaçları ve kayın ağaçları ile bölgede kamp yapmak isteyenler için harika bir yer. Özellikle hafta sonları ailecek veya arkadaşlar ile kamp yapılmaya sıklık ile gelinen şelale, tabiat ile olan bütünlüğü ve doğa ile iç içe geçen yaşantısı ile insanları şehir hayatından ve şehir hayatının stresli ve aşırı yoruculuğundan bir nebze olsun uzaklaştırmaktadır.

Suuçtu Şelalesi Kamp Yapmak

Şelalede kamp yapmayı düşünenler için çevrede bulunan tesisten veya yol üzerinden ihtiyaçlarını almaları tavsiye ediliyor.Kamp yapmaya gelirken yanınızda fotoğraf makinenizi getirmeyi unutmayın.Şelale ve bölgede harika doğa fotoğrafları çekebilirsiniz.

Suuçtu Şelalesi Nerede

Şelale, Bursa ilimizin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı olarak bulunmaktadır.Şelale, ilçenin yaklaşık 18 kilometre kadar doğusunda bulunmaktadır.

Bursa gezileriniz için hazırladığımız Bursa’da gezilecek yerler listemize de göz atabilirsiniz.

Suuçtu Şelalesi Nasıl Gidilir

Bursa ilimizde bulunan şelaleye gitmek için merkezden kalkan arabalar vasıtası ile Mustafakemalpaşa ilçesine oradan tekrar bir araç yardımı ile şelalenin bulunduğu bölgeye gitmek mümkündür.

Suuçtu Şelalesi Konumu ve Haritası

Sizlerde şelale gezilerinizi veya kamp tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz