Son Yazılar
26 Ekim 2016 Çarşamba

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

02 Kasım 2015 Pazartesi, 15:19

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Hakkında Bilgi

Anadolu Medeniyetleri Müzesinde Paleolitik Çağdan itibaren başlayan eski dönem de ki eserleri inceleme ayrıcalığı sunuluyor. Paleolitik Çağ, Eski Tunç Çağ, Kalkolitik (Bakır-Taş), Eski Hitit ve Hitit İmparatorluk Çağı ve Anadolu uygarlıklarına ait pek çok eserleri müze içerisinde görebilmek mümkün. Tarihi ve eski zamanda ki köklü geçmişi ile adını iyiden iyiye duyuran müze de tüm geçmiş dönemde ki eserleri de görebileceksiniz. Tarihler 19 Nisan 1997 yılını gösterdiği andan itibaren ise İsviçre’nin Lozan kentinde toplamda 68 müzenin içerisinde yer alma başarısı gösteren Anadolu Medeniyetleri Müzesi yılın müzesi olarak seçilmiştir. 1938 yılında başlayan tüm restorasyon çalışmaları da en son 1968 yılında son bulmuştur diyebiliriz.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Eserleri

Paleolitik çağdan başlayarak Anadolu uygarlıklarını da içerisine alacak pek çok eseri bundan böyle Anadolu Medeniyetleri Müzesin de ayrıca Hitit uygarlıkları dönemini de kapsayan bir sürece ait eserler sergilenmektedir.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Resimleri

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir

Ankara’nın Altındağ ilçesinde yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesine ulaşım gayet kolaydır. Ulus heykelinin bulunduğu noktadan Ankara Kalesi yönünü gösteren tabelaları takip ettiğinizde kısa bir süre sonra Anadolu Medeniyetleri Müzesi girişine varmış olacaksınız.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Giriş Ücreti

Müzenin giriş ücreti 30 TL olarak belirlenmiştir indirim fırsatı sağlanan müze giriş ücreti ise sadece 15 TL olarak alınmaktadır.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Ziyaret Saatleri

Haftanın tüm günlerinde ziyarete açık olan müzenin kış dönemi giriş saatleri 08:30-16:00 olarak belirlenmiştir. Yaz döneminde ise 08:30-17:00 ziyarete açıktır.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Ulaşım Haritası

Anadolu Medeniyetleri Müzesi İletişim Bilgileri

Adres : Gözcü Sk. No:2 Ulus / Ankara
Telefon : (0312) 324 3160

Ayrıca Ankara gezileriniz için hazırladığımız Ankara’da Gezilecek Yerler yazımızı inceleyebilir ve gezi listenize yeni yerler ekleyebilirsiniz.

Sizlerde Anadolu Medeniyetleri Müzesi gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir