Ağva Plajı ve Koyları

Ağva, Karadeniz kıyısında yer alan sahil ve plajları ile İstanbul’da denize girilecek yerler arasında bulunuyor. Yazımızda sizlere Ağva plajı ve koyları hakkında detaylı bilgiler ile plaj ücretleri, imkanları ve denizi ile kumsalı hakkında detaylı bilgiler veriyoruz.

Ağva gezilerinizde gezilecek yerler ve ulaşım bilgileri yer alan Ağva Gezi Rehberi yazımıza mutlaka göz atın.

Ağva’da konaklama için ise En İyi Ağva Otelleri yazımız size rehber olabilir.

Ağva Halk Plajı

Ağva Halk Plajı

Ağva merkezinde bulunan halk plajı İstanbul sınırları içerisinde ancak merkeze biraz uzak bir noktada yer alıyor. Ancak istanbul yakınlarında denize girilecek en iyi yerlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Deniz ise tahmin edebileceğiniz gibi biraz dalgalı. Karadeniz olmasından dolayı bunu doğal karşılıyoruz. Cankurtaran bulunuyor ancak yinede yüzerken dikkatli olmakta fayda var. Denizi ve kumsalı oldukça temiz. İnce kumlu güzel bir kumsala sahip.

Ağva plajı, şezlong ve şemsiye gibi ücretli imkanların dışında plaja giriş ücretsiz. İki adet şezlong + şemsiye kiralamak isterseniz 150 TL ücreti bulunuyor. Dilerseniz kendi getirdiğini şemsiye ve ekipmanı kullanabilirsiniz. Burada yer alan kafeden içecek veya atıştırmalık alabilirsiniz. Otopark var ancak ücretli. 25 TL otopark ücreti alınıyor. Plajın Ağva merkezinde olmasıda bir avantaj. Plajın duş ve Wc imkanları var ama bunlarda ücretli. Plajın konumu için tıklayın.

Ağva Kilimli Koyu

Ağva Kilimli Koyu Plajı

Ağva merkeze yaklaşık 4-5 km uzaklıkta yer almaktadır. Doğa ile iç içe ve oldukça güzel bir manzaraya sahip bir koy. Ağva plajına göre burası biraz daha az dalgalı bir denize sahip. Ama yine Karadeniz olduğu için size dalgalı gelebilir. Hafta sonları kalabalık olabiliyor ancak halk plajına göre daha az. Cankurtaran burada da mevcut.

Burada denize girmek için ücret ödemeniz gerekiyor. Otopark da ücretli. Plaja giriş için 50 TL ve otopark içinde 25 TL ücret alınıyor. Motorunuz varsa o zaman otopark ücreti 15 TL. Wc ve duş imkanları var, bunlarda ücrete tabi. Duş 5 TL ve Wc 3 TL. Burada kamp yapma imkanınızda var.

Plaj hakkında diğer detaylara Kilimli Koyu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Koyun konumu için tıklayın.

Şuayipli Köyü Plajı (Kurfallı Plajı)

Ağva Şuayipli Köyü Plajı (Kurfallı Plajı)

Ağva merkezine 3 km uzaklıkta bulunuyor. İnce kumlu güzel bir plaja sahip. Plaja girişler ücretli. Karadeniz hem dalgalı hemde biraz tehlikeli. Bü yüzden belirlenen alan içerisinde yüzebiliyorsunuz. Araçla girişlerde 30 TL ücret alınıyor. Şezlon ve şemsiye içinde 90 TL gibi bir ücret var. Tabi fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Yeme içme içinde bir kafe bulunuyor.

Diğer plajlara göre biraz daha sakin olabiliyor. Bu plajda da cankurtaran bulunuyor. Çocuklarla yüzmek için Ağva halk plajı biraz daha güvenli.Burada da kamp yapabiliyorsunuz. Bunun için farklı bir ücret ödemeniz gerekiyor. Wc ve duş gibi imkanlar var. Plajın konumu için tıklayın.

Kadırga Koyu

Ağva Kadırga Koyu

Ağva merkezine 8 km uzaklıta yer almaktadır. Güzel ve korunaklı bir sahile sahip. Ancak burada cankurtaran olmadığı için denize girmek tehlikeli. Manzarası ve kamp için oldukça güzel bir koy. Burada denize girmeyi veya kamp yapmayı düşünüyorsanız, şezlong, büfe veya wc gibi imkanların olmadığını söyleyelim. Ulaşım içinde biraz zorlu bir yola sahip. Koyun konumu için tıklayın.

Karacaköy Plajı

Ağva Karacaköy Plajı

Ağva merkezine 11 km uzaklıka yer alıyor. Plajı ve denizi çakıllı, taşlı bir yapıya sahip. Deniz ayakkabısı ile girmenizde fayda var. Plajın sığ olmasından dolayı, çocuklar ve yüzme bilmeyenler için tercih edilebilir. Şezlon, şemsiye, duş, wc ve otopark gibi imkanları mevcut. Genelde ailelerin tercih ettiği bir plaj. Değişiklik olmuş olabilir ama eşsiz yani iki erkek plaja alınmıyor. Cankurtaran da bulunmuyor. Girişte otopark için 100 TL gibi bir ücret talep ediliyor. Aracınızı dışarı park ederek girebilirsiniz. Tabi sunduğu şezlong ve diğer imkanlarda ücretli. Plajın konumu için tıklayın.

İmrenli Plajı

Ağva İmrenli Plajı

Ağva merkezine 13 km uzaklıkta bulunuyor. Güzel ve ince kumlu bir plaja sahip. 120 TL gibi bir giriş ücreti bulunuyor. Yiyecek alabileceğiniz bir alan hemen plajın içerisinde mevcut. Şezlon ve şemsiye imkanları var. Deniz hemen derinleşebiliyor ve bu sebeple çocuklar için pek uygun değil. Genellikle dalgalı bir denize sahip. Plajın konumu için tıklayın.

İstanbul’da denize girmek isteyenler için en güzel ve popüler İstanbul plajları listemize, İstanbul’da Denize Girilecek Yerler yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sizlerde bu bölgede yer alan ve gittiğiniz plajlar hakkında düşüncelerinizi yazımızın altından yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz