Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı, İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunan bir mahalledir. Burayı ön plana çıkaran en belirgin özellik, tarihi misyonunun yanında, turistik bir balıkçı kasabası olmasıdır. Yoros kalesi olarak bilinen ve Doğu Roma döneminden kalan kale, turizm açısından önemli bir yere sahiptir.

Özellikle bulunan balıkçı restoranları, önemini arttırmakta ve nüfususun kat kat fazlası misafire ev sahipliği yapmasını sağlamaktadır. Boğaz manzarası eşliğinde kahvaltı yapmak ya da yemek ziyafeti çekmek isteyenlerin uğrak noktasıdır. Dileyen ziyaretçiler, enfes boğaz manzarası eşliğinde çaylarını yudumlayabilir ve eşsiz manzaranın keyfini çıkartabilirler.

Anadolu Kavağı Kahvaltı Yerleri

Kahvaltı etmek ya da güzel bir balık yemek isteyenlerin ilk tercihleri arasında, Yosun Restoran gelmektedir. Balıktan midyeye, kalamardan çeşitleri deniz ürünlerine kadar zengin bir mutfak ile bu mekanda karşılaşmak mümkündür. Eşsiz manzarası ve enfes tatları ile ön plana çıkan bir diğer mekanda, Çam Vadisi Kafe’dir. Değişik seçenekler eşliğinde boğaza karşı kahvaltınızı yapabileceğiniz görülmesi gereken bir yerdir.

Bahsedilen mekanlar dışında, Yoros Kalesi’ne çıkarken bir çok kafe ve restorana rastlama mümkündür.Ayrıca Yoros Kalesi’nde yer alan Yoros Cafe ile boğaz manzarası eşliğinde harika bir kahvaltı keyfi yapılabilir.

Anadolu Kavağı Resimleri

Anadolu Kavağı Nerede?

Anadolu Kavağı, İstanbul ilinin Beykoz İlçesinde bulunmaktadır. Beykoz ilçesine bağlı olan bir mahalledir.

Anadolu Kavağı Nasıl Gidilir?

Şehir hatları vapur seferleri ya da belediye otobüsleri aracılığı ile ulaşmak mümkündür. Ulaşım için belediyeye ait olan ve Üsküdar’dan kalkan Çavuşbaşı-Üsküdar veya Şenevler-Üsküdar otobüsleri kullanılabilir. Bu ulaşım şeklinin kullanılması halinde, Kavacık Dörtyol kavşağında inmek ve Kavacık Anadolu Kavağı otobüsüne binmek gerekmektedir.

Otobüs hatlarının haricinde, Sarıyer’den kalkan şehir hatları motorları da kullanılmaktadır. Dileyenler belli dönemlerde düzenlenen özel gezisi seferleri ile ulaşımı da tercih edebilirler.

Haritası ve Konumu

Bölgeye ulaşım için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Bölgede Gezilecek Yerler

Bölgede gezip görülecek yerler arasında bulunan Hz. Yuşa Türbesi, Beykoz Korusu ve Yoros Kalesi yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi bizlerler yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz