Esentepe Kayak Merkezi

Esentepe Kayak Merkezi, Bolu Gerede ilçesinin arka kısmında yer alan ve çam ormanları ile kaplı vaziyette bulunan bir alandır. Yazın sıcak aylarında bile serin bir havanın egemen olduğu kayak merkezi içerisinde, oteller, kayak pistleri ve piknik alanları yer almaktadır. En ilgi çekici özelliği ise, bilindiği kadarı ile dünyada ana yolu en yakın mesafede olan, tek kayak merkezi olmasıdır. Kayak merkezi ile ana yol arası yaklaşık 5 dakikalık mesafede bulunmaktadır.

Esentepe Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir?

Esentepe Kayak Merkezinde, kayak sporu ile ilgilenmek için gidilebilecek en uygun dönem, Aralık ile Mart ayları arasıdır. Bahsedilen Aralık ile Mart ayları arasında, bölgede görülen yoğun kar yağışı pistlerin tercih edilmesinde önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca, kayak sporu harici zaman dilimlerinde, doğa yürüyüşü veya piknik amacı ile yapılacak ziyaretler için yılın geri kalan mevsimleri uygun zamanlar olarak değerlendirilmektedir. Yazın sıcağında serinlemek ve müthiş doğa ile buluşmak arzusunda olanlar, bahse konu dönemlerde Esentepe Kayak Merkezine gidebilirler.

Esentepe Kayak Merkezi Pistleri

Esentepe Kayak Merkezinde, uluslar arası kayak federasyonu (FIS) tarafından onaylanmış olan 1,5 km ve 5 km’lik iki adet mukavemet pisti bulunmaktadır. Özellik ile kayak sporuna yeni başlayanlar, kayaklı koşu yapanlar için Esentepe tercih edilen yerler arasında bulunmaktadır. Pistlerin zorluk dereceleri, normal zorluk derecesinde yer almaktadır. Bu neden ile spora yeni başlayanlar ile gençler ve çocukların güvenli bir şekilde kayak yapmasına imkan sağlamaktadır. Arkut dağı olarak bilinen bölgede yer alan pistlerde, kış sporlarının haricinde, yaz sezonunda çim kayağı yapmakta mümkündür.

Esentepe Kayak Merkezi Resimleri

Esentepe Kayak Merkezi Video Tanıtımı

Esentepe Kayak Merkezinde Konaklama

Esentepe Kayak Merkezinde, ziyaretçilere her türlü konforu sunabilecek otel yer almaktadır. Ayrıca yer alan otelde ziyaretçilerin iyi vakit geçirmeleri amacı ile çeşitli aktivitelerde düzenlenmektedir. Hotel Esentepe pistlerin hemen yanı başında yer almaktadır.

Otel ve Pansiyon Tavsiyeleri

  • Otel Esentepe Gerede
  • Gazelle Resort & Spa
  • Kaya Green Park

Esentepe Kayak Merkezi Nerede?

Esentepe Kayak Merkezi Bolu ilinde bulunmaktadır. Bolu Ankara karayolunun üzerinde yer alan Gerede ilçesinin, arka kısmında bulunan çam ormanları bölgesinde yer almaktadır.

Esentepe Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Esentepe Kayak Merkezine, Bolu Ankara karayolu üzerinden ya da eski Ankara İstanbul karayolu üzerinden, otobüsler veya özel araçlar ile ulaşmak mümkündür.

Esentepe Kayak Merkezi Haritası ve Konumu

Esentepe Kayak Merkezi İletişim Bilgileri

Adres : Kitirler Mahallesi. Esentepe Mevkii  Gerede / Bolu
Telefon: (0374) 311 40 80

Bolu’da yer alan bir diğer kayak merkezi tesisi olan Kartalkaya Kayak Merkezi yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sizlerde Esentepe Kayak Merkezi gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz