blank

Ilıca Şelalesi yaklaşık olarak 14 metrelik bir yükselikten dökülmektedir. Burası adeta şehrin gürültüsünden, işelerin stresinden kaçmak için muhteşem bir tatil ve kafa dinleme yeri olarak bilinmektedir.

Ilıca Şelalesi Hakkında Bilgiler

Şelalenin etrafında çeşitli bungalovlar bulunmaktadır. Bu sebep ile alan konaklamaya da son derece müsaittir. Hafta sonu kaçamakları için adeta ideal bir doğa harikasıdır. Şelale bir gölete dökülmektedir. Göletin etrafında sessiz ve sakince biraz dinlenebilir ve hatta şelale sularının sesleri ile kitabınızı okuyabilirsiniz.

Şelalenin döküldüğü göletin etrafına piknik yapmanın keyfi ise gerçekten paha biçilemez. Bunun yanı sıra mayolarınızı ve fotoğraf makinenizi de yanınıza almayı sakın unutmayın. Şelalenin döküldüğü göletin serin sularında yüzebilir ve serinleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu harika manzarayı fotoğraflamamak da olmaz, öyle değil mi?

Ilıca Şelalesi Resimleri

Ilıca Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Şelale, Kastamonu, Ilıca’da yer almaktadır. Bölgeye ulaşımı özel aracınız ile sağlamanız mümkün olacaktır. Aynı zamanda çeşitli seyahat firmaları da bölgeye ulaşım için hizmet veriyor. Direkt olarak Kastamonu’ya çeşitli seyahat firmaları ile gelebilir ve Kastamonu’dan toplu taşıma ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

Özel aracınız ile İstanbul tarafından geliyor iseniz; Bolu dağını ve Gerede yolunu geçmelisiniz. Daha sonrasında Karabük sapağından sapmalı ve Safranbolu ile Eflani’yi geçerek Pınarbaşı’na ulaşmalısınız. Yolunuz yaklaşık olarak 6 saat ile 7 saat arasında sürecektir.

Şayet Ankara üzerinden geliyor iseniz; Ilgaz dağlarını geçerek Kastamonu bölgesine ulaşmanız gerekecektir. Daha sonra tabelaları takip ederek Pınarbaşı’na ulaşmanız mümkündür. Yolculuk yaklaşık olarak 4 ile 5 saat arasında sürecektir.

Ilıca Şelalesi Haritası

Sizlerde gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.