Ilıca Şelalesi

Ilıca Şelalesi, yaklaşık olarak 15 metrelik bir yükselikten dökülmektedir. Burası adeta şehrin gürültüsünden, işelerin stresinden kaçmak için muhteşem bir tatil ve kafa dinleme yeri olarak bilinmektedir. Yazımızda şelale hakkında bilgiler ile nerede ve ulaşım bilgileri ile detaylı gezi rehberi yer alıyor.

Kastamonu gezilerinizde “Dünyanın 2. En Derin Kanyonu” olan Valla Kanyonu yazımıza da mutlaka göz atın.

Ilıca Şelalesi Gezi Rehberi

Şelalenin etrafında çeşitli bungalovlar bulunmaktadır. Bu sebep ile alan konaklamaya da son derece müsaittir. Hafta sonu kaçamakları için adeta ideal bir doğa harikasıdır. Şelale bir gölete dökülmektedir. Göletin etrafında sessiz ve sakince biraz dinlenebilir ve hatta şelale sularının sesleri ile kitabınızı okuyabilirsiniz.

Şelalenin döküldüğü göletin etrafına piknik yapmanın keyfi ise gerçekten paha biçilemez. Fotoğraf çekimi içinde şelale oldukça güzel bir ortam ve manzara sunuyor. Kamp severler içinde harika bir yer.

Şelalenin döküldüğü göletin serin sularında yüzmek isteyebilirsiniz ancak burada yüzmek yasak. Ancak bu yasağa rağmen pek çok ziyaretçi burada yüzüyor.

Aracınızı otoparka çektikten sonra şelaleye ulaşmak için yaklaşık 10 dk gibi süren kısa bir yürüş yapmanız gerekiyor. Şelalenin etrafında olmasada aracınızı park ettiğiniz otoparkın olduğu yerde wc ve yeme içme gibi imkanlar bulunuyor.

Kastamonu Ilıca Şelalesi

Video Tanıtımı

Ilıca Şelalesi Giriş Ücreti

Şelaleye giriş ücreti tam 9 TL ve indirimli 4,5 TL‘dir. Bu ücreti ödeyerek Horma kanyonu yürüyüş parkuruna da giriş yapabiliyorsunuz.

Ilıca Şelalesi Nerede?

Şelale, Kastamonu, Ilıca’da yer almaktadır. Bölgeye ulaşımı özel aracınız ile sağlamanız mümkün olacaktır. Aynı zamanda çeşitli seyahat firmaları da bölgeye ulaşım için hizmet veriyor. Direkt olarak Kastamonu’ya çeşitli seyahat firmaları ile gelebilir ve Kastamonu’dan toplu taşıma ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

Özel aracınız ile İstanbul tarafından geliyor iseniz; Bolu dağını ve Gerede yolunu geçmelisiniz. Daha sonrasında Karabük sapağından sapmalı ve Safranbolu ile Eflani’yi geçerek Pınarbaşı’na ulaşmalısınız. Yolunuz yaklaşık olarak 6 saat ile 7 saat arasında sürecektir.

Şayet Ankara üzerinden geliyor iseniz; Ilgaz dağlarını geçerek Kastamonu bölgesine ulaşmanız gerekecektir. Daha sonra tabelaları takip ederek Pınarbaşı’na ulaşmanız mümkündür. Yolculuk yaklaşık olarak 4 ile 5 saat arasında sürecektir.

Haritası ve Konumu

Sizlerde gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz