İstanbul Sapphire Seyir Terası

İstanbul Sapphire binası Avrupa’da ki Shard Long Bridge adlı binadan sonra en yüksek 2. binadır. Binanın toplamda 10 katı zeminin altında yer almak üzere 66 kat mevcuttur. Bina, bireylere otopark, rezidans ve alışveriş merkezi olarak hizmet vermektedir. Binanın otoparkı, yerin altında bulunan 6 katlık bölümde yer almaktadır.

Binanın içerisinde ki alışveriş merkezi ise yine yerin altında kalan 10 kattan dördüne kurulu vaziyettedir. Binanın içerisinde yer alan rezidans bölümünde 120 metre kareden başlayan ve farklı boyutların da mevcut olduğu 177 adet daire bulunmaktadır. Bina, günümüzde Türkiye’de yer alan en yüksek bina ünvanını taşımaktadır. Binanın yüksekliği tam olarak 236 metredir.

İstanbul Sapphire AVM Neler Var?

AVM’nin içerisinde bir takım yemek alanları, mağazalar ve Türkiye’ye ait ilk balmumu heykel müzesi yer almaktadır. Bunların haricinde AVM’nin içerisinde bir de sinema mevcuttur. AVM’nin içerisinde Papa John’s, Süteli, Hamsili, Vista Cafe, Cafe Nero, Subway, Taboo gibi çeşitli yiyecek işletmeleri yer almaktadır.

Resimleri

İstanbul Sapphire Teras Manzarası
İstanbul Sapphir Seyir Terası
Sapphir AVM
İstanbul Sapphire
Sapphire İstanbul Seyir Terası
Sapphire İstanbul Terası
Sapphire Seyir Terası
Sapphire Teras

İstanbul Sapphire Seyir Terası ve Giriş Ücreti

Binanın üst kısmında yer alan seyir terasından şehrin büyük çoğunluğunu görme imkanınız bulunmaktadır. Türkiye’nin en yüksek ve Avrupa’nın ikinci en yüksek binası ünvanını taşıyan bu binanın en üst kısmındaki seyir terasından İstanbul’u havadan izleme şansını yakalayabilirsiniz. Seyir terasının giriş ücretleri ise iki parça halindedir.

Seyir terasında yer alan gözlem aletlerinin farklı bir ücreti bulunmaktadır. Sadece İstanbul manzarası ile ilgilenen öğrenci, öğretmen ve 65 yaş üzeri bireyler 15 TL olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda öğrenci, öğretmen ve 65 yaş üstü bireyler 23 TL ödeyerek hem İstanbul manzarası hem de teras bölgesinde yer alan aletleri kullanma hakkına sahip olmaktadırlar.Diğer bireyler ise sadece İstanbul manzarası için 23 TL, hem aletler hem de manzara için ise 28 TL ödemelidirler.Güncel fiyat ve diğer detaylar için 0212 268 80 80 nolu telefon numarasından bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Sapphire Nerede? Nasıl Gidilir?

İstanbul Sapphire, İstanbul’un Kağıthane ilçesinde Çeliktepe mahallesinde yer almaktadır. Bölge İstanbul’un en önemli finans merkezlerinden olan Levent’e yakındır. Bölgede yüksek binalar ve çeşitli bankaların iş merkezlerini görmek mümkündür. Metro ise binaya ulaşım son derece kolaydır. Kendi aracı ile gelenler binanın otoparkını ücretsiz olarak kullanabilirler. Metro ile gelen bireyler ise M2 adlı metro hattını kullanarak binaya ulaşım sağlayabilirler.

Haritası ve Konumu

İstanbul manzarasını seyredebileceğiniz en iyi yerlerden birisi olan Çamlıca Tepesi yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sizlerde İstanbul Sapphire gezilerinizi yazımızın hemen altına yorumunuzu bırakarak izlerle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.