Akmar Pasajı Kadıköy

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer alan Akmar Pasajı, kitapçıları ile ünlü bir yerdir. Sadece Kadıköy değil ayrıca İstanbul’da da en çok bilinen pasajlardan bir tanesidir. Yazımızda sizlere pasaj hakkında detaylı bilgiler ile içerisinde yer alan kitapçıları, çalışma saatlerini ve nerede ile ulaşım bilgilerini detaylıca sunduk.

Kadıköy gezilerinizde, görülmesi gereken en güzel yerlere Kadıköy’de gezilecek yerler yazımızdan ulaşabilirsiniz.

1999 tarihinden önce Akmar Pasajı kafeterya, restoran, müzik marketleri ve daha birçok imkânlar bulunmaktaydı. 2000 yılı başlarında polis baskınları ile gündeme geldi.

Bununla beraber tamamen değişen Akmar Pasajı tamamıyla değişerek kitapçılara yerini bıraktı. Şimdi ise sadece öğrencilerin ve kitaba ilgi duyanların gittiği bir mekân haline geldi. Burada sadece yeni değil ayrıca eski ve ikinci el kitapları da yer almaktadır. Çok uygun fiyatlarda kitaplar almanın yanı sıra ayrıca eski plak ve bu tarz şeylere ilgi duyanlara da özel marketler bulunmaktadır.

Akmar Pasajı Kitapçıları

Akmar Pasajı Kitapçıları

Akmar Pasajı, İstanbul’un en büyük ikinci el pazarlarından bir tanesidir diyebiliriz. Kadıköy’de yer alan pasajın içerisinde yok yok. İkinci el kitaplar, sıfır kitaplar, eski ve klasik kitapları çok rahat bir şekilde burada bulma şansınız var. Nostalji severlere özel kitapların yanı sıra ayrıca müzik severlere eski plaklar, eski plakçalarlar ve daha birçok eski müzik CD ve kasetleri burada yer almaktadır.

Video Görüntüleri

Akmar Pasajı Çalışma Saatleri

Akmar Pasajı çalışma saatleri haftanın her günü ziyaretçilerine ve alıcılarına açıktı. Özellikle hafta sonlarının yoğun olduğu bu pasajda her gün sabah 09:00’da açılmaktadır. Tam 12 saat açık kalan pasaj akşam saat 21:00’da da kapatmaktadır.

Akmar Pasajı Kitap Mağazaları

Akmar Pasajı Nerede?

Akmar Pasajı İstanbul şehrinin Kadıköy ilçesinin Caferağa Mahallesinde Mühürdar Caddesinde yer almaktadır. Buraya gelebilmek için birçok yol ve taşıma araçları bulunmaktadır. Metro, Tramvay, Vapur, Otobüs, Metrobüs ve kendi araçlarınız ile gidebilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

Metro ile bu pasaja gelmek isteyenler, Kartal – M4 Kadıköy metrosuna binerek Kadıköy durağında indikten sonra 5 dakika yürüyerek pasaja varabilirsiniz.

Tramvay ile bu pasaja gelmek isteyenler, Kadıköy – Moda tramvayı ile İskele Camii durağına gelmeniz yeterlidir.

Vapur ile bu pasaja gelmek isteyenler, Bostancı – Kadıköy vapuruna bindikten sonra Kadıköy’de inerek yaklaşık 5-10 dakika yürüdükten sonra pasaja geliyorsunuz.

Metrobüs ile bu pasaja gelmek isteyenler, son durak Söğütlüçeşme durağında inerek isterseniz yürüyebilirsiniz. İsterseniz de otobüs ya da minibüsler ile aktarma yapabilirsiniz.

Araçlarınız ile bu pasaja gelmek isteyenler, eski Boğaziçi köprüsü olan 15 Temmuz Köprüsü üzerinden O-1 karayolunu kullanabilirler.Pasaj, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadına yaklaşık 2 Km uzaklıkta kalıyor.

Otobüs ile bu pasaja gelmek isteyenler, Kadıköy İskele Otobüs durağına gelen otobüsleri tercih edebilir ve kısa bir yürüyüşün ardından pasaja varabilirler.

Haritası ve Konumu

Pasaj için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Bölgede Gezilecek Yerler

Yakınında yer alan ve gezilecek yerler arasında bulunan İstanbul Oyuncak Müzesi ve Caddebostan Kültür Merkezi ile yine yakın mesafede bulunan Kız Kulesi yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz