PAYLAŞ

Bostancı gösteri merkezinin hemen yanında kurulu olan bu park 30 yılı aşkın süredir İstanbullulara hizmet vermeye devam etmekte. Burası asla eskimeyen bir yerdir. Sürekli bir şekilde kendini yeniliyor, sürekli daha ilgi çekici ve vazgeçilmez bir hale geliyor. Lunapark, 1983 yılında Ümit, Savaş, Celasun kardeşler tarafınca limited şirket olarak kurulmuş ve İstanbul Anadolu yakasında Bostancı lunapark adlı bu şirkete bağlı ilk yerleşik lunaparkını açmışlardır. Celasun ailesinin 1940’lar senesine dayanan lunapark geçmişleri Luna Lunapark’ın gerek kalite, gerekse yenilikçilik anlamında büyümesinde büyük bir rol oynamıştır.

Bünyesinde bulunan tüm oyuncakların İtalyan yapımı olması, Bostancı Lunaparkın ve Celasun adının güven teşkil etmesini sağlamıştır. 2008 yılında Anonim şirket olarak yeni dönemine geçen Luna Lunapark 2010 yılı itibariyle Bostancı lunaparkın yanı sıra Çekmeköy- Taşdelen parkını da hizmete açmıştır. Günümüzde hem gençler hem de olgun bireyler bu parka gelerek son derece fazla eğlenebiliyorlar. Parkın en güzel özelliği ise şehrin içinde, kalabalık bir bölgede yer alması. Böylece ulaşım da son derece kolaylaşıyor. Aynı zamanda zaman zaman çeşitli gösteriler de bu parkın içerisinde düzenleniyor. Park, eskiye göre daha az ilgi görse de halen son derece popüler.

Bostancı Lunaparkı Resimleri

Bostancı Lunapark Neler Var?

Her yaşa hitap eden bir çok oyuncağı içimde barındıran parkta, zincir, uçak, atlı karınca, çarpışan arabalar, korku tüneli, ahtapot,G max, star fire, çocuk treni ve gondol ile sizlerde keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Mutlaka bir fırsat yaratıp gitmeli insan diyoruz. Çocuklarınızı anlamak, bazende kendi çocukluğunuza dönmek için.

Bostancı Lunapark Bilet Fiyatları

Bileter: 5 TL.
Jetonlu olan makineler ise 2 TL dir.

Göz At : İstanbul’da Tema Parklar ve Akvaryumlar

Bostancı Lunapark Nerede ve Nasıl gidilir?

Bostancı Lunaparkı Kadıköy, İstanbul’da bulunuyor.Toplu taşıma araçları ile Bostancı istikametindeki minibüsler ve otobüsler ile kolayca bulabilirsiniz. Minibüs yolu üzerinde Bostancı son durakta sol tarafınızda bulabilirsiniz. Eğer aracınız ile gidecekseniz, sahil yolu Bostancı sapağından girdiğiniz yol sizi lunaparkın hemen önüne kadar götürecektir.

Bostancı Lunapark Haritası

Sizlerde Bostancı Lunapark gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here