Bostancı gösteri merkezinin hemen yanında kurulu olan bu park 30 yılı aşkın süredir İstanbullulara hizmet vermeye devam etmekte. Burası asla eskimeyen bir yerdir. Sürekli bir şekilde kendini yeniliyor, sürekli daha ilgi çekici ve vazgeçilmez bir hale geliyor. Lunapark, 1983 yılında Ümit, Savaş, Celasun kardeşler tarafınca limited şirket olarak kurulmuş ve İstanbul Anadolu yakasında Bostancı lunapark adlı bu şirkete bağlı ilk yerleşik lunaparkını açmışlardır. Celasun ailesinin 1940’lar senesine dayanan lunapark geçmişleri Luna Lunapark’ın gerek kalite, gerekse yenilikçilik anlamında büyümesinde büyük bir rol oynamıştır.

Bünyesinde bulunan tüm oyuncakların İtalyan yapımı olması, Bostancı Lunaparkın ve Celasun adının güven teşkil etmesini sağlamıştır. 2008 yılında Anonim şirket olarak yeni dönemine geçen Luna Lunapark 2010 yılı itibariyle Bostancı lunaparkın yanı sıra Çekmeköy- Taşdelen parkını da hizmete açmıştır. Günümüzde hem gençler hem de olgun bireyler bu parka gelerek son derece fazla eğlenebiliyorlar. Parkın en güzel özelliği ise şehrin içinde, kalabalık bir bölgede yer alması. Böylece ulaşım da son derece kolaylaşıyor. Aynı zamanda zaman zaman çeşitli gösteriler de bu parkın içerisinde düzenleniyor. Park, eskiye göre daha az ilgi görse de halen son derece popüler.

Bostancı Lunapark

Bostancı Lunapark Neler Var?

Her yaşa hitap eden bir çok oyuncağı içimde barındıran parkta, zincir, uçak, atlı karınca, çarpışan arabalar, korku tüneli, ahtapot, G max, star fire, çocuk treni, gondol (corsair), russian mountains ve twister coaster ile sizlerde keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Mutlaka bir fırsat yaratıp gitmeli insan diyoruz. Çocuklarınızı anlamak, bazende kendi çocukluğunuza dönmek için.

Bostancı Lunapark Bilet Fiyatları

Bileter : 15 TL.
10’Lu Bilet : 120 TL dir.

Resimleri

Bostancı Lunaparkı Resimleri

Bostancı Lunapark Nerede ve Nasıl gidilir?

Bostancı Lunaparkı Kadıköy, İstanbul’da bulunuyor.Toplu taşıma araçları ile Bostancı istikametindeki minibüsler ve otobüsler ile kolayca bulabilirsiniz. Minibüs yolu üzerinde Bostancı son durakta sol tarafınızda bulabilirsiniz. Eğer aracınız ile gidecekseniz, sahil yolu Bostancı sapağından girdiğiniz yol sizi lunaparkın hemen önüne kadar götürecektir.

Haritası ve Konumu

İstanbul’da yer alan diğer lunaparklar için İstanbul’da Tema Parklar yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde Bostancı Lunapark gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

4 YORUMLAR

    • Biraz geç gördüm kusura bakmayın . 8 tl bilet fiyatı . Açıkcası yani hiç gitmediyseniz mutlaka gidip görmeniz gereken bir yer . Ama biraz bilet fiyatı pahalı . Oraya gidicekseniz mutlaka ahtopot ve twister coaster ` a binmeniz gerekli bence . Çok eğlenceli bir yer ve çocuklarınız varsa mutlaka orada ya popcorn yada 10 atış yapabilirsiniz eğlence bağamında . Yani anlayacağınız biraz pahalı

  1. Kız arkadaşımla gidicem neleri tavsiye edersiniz bi de korku tüneli ahtapot çarpışan arabalara binersek yaklasık ücreti ne kadar olur ??

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.