PAYLAŞ
Güzeldere Şelalesi

Güzeldere şelalesi, mesire yeri veya tabiat parkı olarak da bilinmektedir. Şelaleye ilk adım attığınız anda kayalara çarparak uğuldayan suların sesleri sizi kendine hayran bırakacaktır. Daha sonrasında ise vadi boyunca uzanan kayın ağaçlarının esintisi ile serinleyeceksiniz. Ülkemizin çeşitli güzelliklerini tanımak, görmek o denli değerli ki… Bunca güzelliğin yanı başımızda olması, ülkemizin turistik açıdan ne denli zengin olduğunu bizlere göstermektedir. Düzce, eşsiz güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Sitemizde de yer alan yazılarda Düzce bölgesinde bulunan diğer turistik yerlerden bahsetmiştik. Güzeldere şelalesi de bu bölgede yer alan başka bir güzellik olarak ekleniyor listelerimize.

Şelale, Bıçkı deresi üzerinden dökülmektedir. Kademeli bir biçimde dökülen şelalenin yüksekliği ise 136 metredir. Yemyeşil ağaçların arasından dökülen şelalenin ortaya çıkardığı manzara ise gerçekten görmeye değerdir. Şehre bu denli yakın olan güzellikler bizleri daha da heyecanlandırmaktadır. Ufak tatillerde gidip gezebileceğimiz, görebileceğimiz bu turistik alanlar hem biraz doğa ile baş başa kalmamızı hem de burnumuzun dibinde olan güzellikleri çok da uzaklaşmadan görmemizi sağlamaktadırlar.

Şelale oldukça büyük bir şelaledir ve Türkiye’de bu tip şelaleler sınırlı sayıda bulunmaktadır. Şelale aynı zamanda güneşinde yardımı ile bir gökkuşağı oluşturmaktadır. Burayı ziyaret edecek olan misafirlerin mutlaka yanlarında bir fotoğraf makinesini götürmelerini tavsiye ederiz. Şelalenin biraz daha alt kısmına doğru gidildiği zaman Efteni Gölü’nü görmek mümkün olacaktır. Bölge 1993 senesinde mesire yeri ve 2011 senesinde de tabiat parkı ünvanlarını almıştır.

Güzeldere Şelalesi Resimleri

Güzeldere Şelalesi Konaklama

Biraz doğanın tadını çıkartmak ve bu harika şelalenin sesi ile uyanmak isterseniz bölgede kalabileceğiniz çeşitli bungalovlar ve köy evlerini bulunmaktadır. Bu evlerin gecelik ücretleri yaklaşık olarak 150 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyat birçok bireye yüksek gelse dahi birçok turist bu miktarı ödemeyi göze almaktadır. Bu evlerin büyük bir çoğunluğu bambudan yapılmıştır. Sizlere doğanın yapısını bozmadan bir konaklama alanı sağlanmıştır.

Günümüzde artık ülkemizde bu tip yerlerin oldukça fazla tercih edildiğinden dolayı da bölge turistik açıdan geliştirilmiştir. Fakat yapıyı bozacak herhangi bir otel bulunmamaktadır. Bu bambu evlerde kalmak istemeyenler için de köy evleri gibi bir seçenek sunulmaktadır. Dilerseniz buraya geldiğinizde köy evlerinde de konaklayabilirsiniz. Şehrin kalabalığından sonra burada geçireceğiniz birkaç gün adeta ruhani bir detoks niteliğinde olacak ve sizi son derece dinlendirecektir. Yapmanız gereken tek şey temiz havayı içinize çekmek ve muhteşem şelalenin sesini dinlemek…

Düzce bölgesindeki otel ve pansiyonlarda rezervasyon yapmak ve konaklama yerlerini incelemek için tıklayın.

Güzeldere Şelalesi Neler Yapılır?

Şelaleye vardığınızda burada piknik yapabilir, şelaleye karşı resimler çekilebilir ve yürümeyi seviyorsanız doğanın içinde yürüyüş yapabilirsiniz. Bölgede aynı zamanda çadır kampı yapabilir ve şelalenin sesiyle dinlenebilirsiniz. Bölgede aynı zamanda bir kır gazinosu ve büfe de bulunmaktadır.

Göz At : Akçakoca’da Gezilecek Yerler

Güzeldere Şelalesi Giriş Ücreti

Şelaleye giriş ücreti 5 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret bölgeye giriş için verilmektedir. Daha sonraki masraflarınız sizlere aittir.

Göz At : Samandere Şelalesi

Güzeldere Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Güzeldere şelalesi, Düzce, Gölkaya’da bulunmaktadır. Buraya İstanbul üzerinden ulaşmak için Hendek sapağından TEM otoyolundan ayrılmanız gerekir. Gölkaya tabelalarını takip ederek Gölkaya merkezine ulaşın ve buradan Güzeldere Şelalesi tabelalarını takip edin. Bölgeye ulaşmak son derece kolaydır. Tabelaları izlemeniz yeterli olacaktır.

Göz At : Kurugöl Kanyonu

Güzeldere Şelalesi Haritası


Sizlerde Güzeldere Şelalesi gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here