Güzeldere Şelalesi

Güzeldere şelalesi, mesire yeri veya tabiat parkı olarak da bilinmektedir. Şelaleye ilk adım attığınız anda kayalara çarparak uğuldayan suların sesleri sizi kendine hayran bırakacaktır. Daha sonrasında ise vadi boyunca uzanan kayın ağaçlarının esintisi ile serinleyeceksiniz.

Ülkemizin çeşitli güzelliklerini tanımak, görmek o denli değerli ki… Bunca güzelliğin yanı başımızda olması, ülkemizin turistik açıdan ne denli zengin olduğunu bizlere göstermektedir. Düzce, eşsiz güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Sitemizde de yer alan yazılarda Düzce bölgesinde bulunan diğer turistik yerlerden bahsetmiştik. Güzeldere şelalesi de bu bölgede yer alan başka bir güzellik olarak ekleniyor listelerimize.

Güzeldere Şelalesi Hakkında Bilgi

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı

Şelale, Bıçkı deresi üzerinden dökülmektedir. Kademeli bir biçimde dökülen şelalenin yüksekliği ise 136 metredir. Yemyeşil ağaçların arasından dökülen şelalenin ortaya çıkardığı manzara ise gerçekten görmeye değerdir. Şehre bu denli yakın olan güzellikler bizleri daha da heyecanlandırmaktadır. Ufak tatillerde gidip gezebileceğimiz, görebileceğimiz bu turistik alanlar hem biraz doğa ile baş başa kalmamızı hem de burnumuzun dibinde olan güzellikleri çok da uzaklaşmadan görmemizi sağlamaktadırlar.

Güzeldere Şelalesi Düzce

Şelale oldukça büyük bir şelaledir ve Türkiye’de bu tip şelaleler sınırlı sayıda bulunmaktadır. Şelale aynı zamanda güneşinde yardımı ile bir gökkuşağı oluşturmaktadır. Burayı ziyaret edecek olan misafirlerin mutlaka yanlarında bir fotoğraf makinesini götürmelerini tavsiye ederiz. Şelalenin biraz daha alt kısmına doğru gidildiği zaman Efteni Gölü’nü görmek mümkün olacaktır. Bölge 1993 senesinde mesire yeri ve 2011 senesinde de tabiat parkı ünvanlarını almıştır.

Güzeldere Şelalesi Konaklama

Güzeldere Şelalesi Konaklama

Biraz doğanın tadını çıkartmak ve bu harika şelalenin sesi ile uyanmak isterseniz bölgede kalabileceğiniz çeşitli bungalovlar ve köy evlerini bulunmaktadır. Bu evlerin büyük bir çoğunluğu bambudan yapılmıştır. Sizlere doğanın yapısını bozmadan bir konaklama alanı sağlanmıştır.

Konaklama Fiyatları

Bungalov evler büyük ve küçük olmak üzere iki çeşittir.Fiyatlar şu şekilde;

  • Küçük Bungalov 2 kişilik kahvaltı dahil gecelik fiyatı 900 TL.
  • Büyük Bungalov 2 kişilik kahvaltı dahil gecelik fiyatı 1000 TL

3 kişi olarak konaklama yapmak isterseniz 100 ile 200 TL fiyat farkı alınıyor.Daha detaylı bilgi için tesisin +90 (530) 685 02 81 nolu numarasından bilgi alabilirsiniz.

Günümüzde artık ülkemizde bu tip yerlerin oldukça fazla tercih edildiğinden dolayı da bölge turistik açıdan geliştirilmiştir. Fakat yapıyı bozacak herhangi bir otel bulunmamaktadır. Bu bambu evlerde kalmak istemeyenler için de köy evleri gibi bir seçenek sunulmaktadır. Dilerseniz buraya geldiğinizde köy evlerinde de konaklayabilirsiniz. Şehrin kalabalığından sonra burada geçireceğiniz birkaç gün adeta ruhani bir detoks niteliğinde olacak ve sizi son derece dinlendirecektir. Yapmanız gereken tek şey temiz havayı içinize çekmek ve muhteşem şelalenin sesini dinlemek…

Güzeldere Şelalesi Neler Yapılır?

Şelaleye vardığınızda burada piknik yapabilir, şelaleye karşı resimler çekilebilir ve yürümeyi seviyorsanız doğanın içinde yürüyüş yapabilirsiniz. Bölgede aynı zamanda çadır kampı yapabilir ve şelalenin sesiyle dinlenebilirsiniz. Bölgede aynı zamanda bir kır gazinosu ve büfe de bulunmaktadır.

Güzeldere Şelalesi Giriş Ücreti

Şelaleye giriş ücreti 40 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret bölgeye araba ile giriş için verilmektedir. Daha sonraki masraflarınız sizlere aittir.

Güzeldere Şelalesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Güzeldere şelalesi, Düzce, Gölyaka’da bulunmaktadır. Buraya İstanbul üzerinden ulaşmak için Hendek sapağından TEM otoyolundan ayrılmanız gerekir. Gölyaka tabelalarını takip ederek Gölyaka merkezine ulaşın ve buradan Güzeldere Şelalesi tabelalarını takip edin. Bölgeye ulaşmak son derece kolaydır. Tabelaları izlemeniz yeterli olacaktır.

Haritası ve Konumu

Bölgede Gezilecek Yerler

Bölgede gezilecek bir diğer şelale olan Samandere Şelalesi yazımızı ve bölgede yer alan Kurugöl Kanyonu yazımıza göz atabilirsiniz.Düzce bölgesinde seyahat planlayanlar için hazırladığımız Akçakoca’da Gezilecek Yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde Güzeldere Şelalesi gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

8 YORUMLAR

  1. 10 ağustos 2017 tarihinde kız arkadaşımla gittik, girişte kimse birşey sormadı ve biz de tabelaları takip edip “çadırlı kamp alanı” olarak olarak gösterilen alana ilerledik ama kamp alanı olarak gösterilen yer ormanın içinde köhne kalmış, yakınında çeşme olmayan, kuytu bir yere çıktı. Bilgi almak için kır gazinosuna gittiğimizde giriş ve kamp ücreti olarak 20 tl istendi ve evli olup olmadığımız soruldu ne alakaysa. Evli olmadığımız için alan içerisinde kalamayağımızı, dilersek 5-6 km ileride yayla olduğunu söyledi tabiat parkının müdürü, saatin geç olduğunu, bölgeyi bilmediğimizi vs. Söyleyince o sözde kamp alanına çadırımızı kurabileceğimizi söylediler. Sağ olsunlar. Yani o yemyeşil kırlara çadır kuramıyorsunuz. Sevgiliyseniz kuytuya bile zorla kuruyorsunuz. Eğer siz de sevgiliniz ile gidecekseniz aklınızda bulunmasında fayda var.

  2. Bambu evlerde kalmak istiyoruz fakat hiçbir yerde net bir bilgi ve iletişim adresi yok rezervasyon yaptırmak için. Bilgisi olan paylaşabilir mi lütfen..

    • Merhaba, Tabiat parkının bungalov evlerinde konaklama veya daha detaylı bilgilere ulaşmak için Güzeldere şelalesi tabiat parkına ait +90 (380) 716 10 50 nolu numarayı arayabilirsiniz.

  3. ulaşım için verilen tarif yanlış.
    İstanbuldan gelecek olanlar Hendek çıkışından TEM’den ayrılsınlar denmesi yanlış.Düzce çıkışından TEM’den ayrılmaları gerekiyor.Zaten gişelerden çıkar çıkmaz hemen Gölyaka tabelasını göreceksiniz ve o yola girince direk Gölyaka’ya ulaşırsınız. Gölyaka’da alışverişinizi yapıp, merkezden geçerek Güzeldere şelalesine doğru gidersiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz