İstanbul Panorama 1453 Tarih Müzesi

Adından da anlaşılacağı üzere müze sadece İstanbul’un fethini konu ediyor diyebiliriz. Müze, ayrıca İstanbul Panorama 1453 Tarih Müzesi Türkiye’nin de ilk panoramik müzesi olma özelliğine sahip. Dünya üzerinde ise üstü kapalı tek panoramik müze.

İstanbul’da gezebileceğiniz ve ülkemizde yer alan en önemli tarihi yapıları bir arada görebileceğiniz Miniatürk yazımızada mutlaka göz atın.

İstanbul’da görülecek en güzel yerlerin bulunduğu ve yüzden fazla yerin tanıtıldığı İstanbul’da Gezilecek Yerler yazımıza da göz atabilirsiniz.

Müzenin ilk katında küçük detaylarla Fetih anlatılsa da müzeye ismini veren Panoramik fotoğraf müzenin kubbe salon kısmında bulunuyor ve kapalı bir alan içerisinde tekrar açık havaya çıkmış hissi yaratması ile büyüleyici bir etkiye sahip.

İstanbul Panorama 1453 Tarih Müzesi

Müze yetişkinler kadar çocuklar için de ilgi çekici olacaktır. Müzedeki detaylar çocuklar için de bir masala açılan kapı kadar ilgi çekici olabilir. Müze Topkapı Kültür Parkı sınırları içerisinde yer aldığı için de gezi sonunda ayrıca park içerisinde çocukların vakit geçirebileceği oyun parklarında soluklanmak mümkün olabilir.

İstanbul Panorama 1453 Tarih Müzesi içi

Panorama 1453 Giriş Ücreti 2023

BiletGiriş Ücreti
Tam Bilet60 TL
Öğrenci, Öğretmen ve Askeri Personel30 TL
Yabancı Ziyaretçi300 TL

Panorama 1453 için bilet fiyatları indirimli, tam ve yabancı uyruklular olmak üzere üç sınıfta ele alınmış.Biletler nakit olarak satılıyor ve döviz kabul edilmiyor.

İstanbul Panorama 1453 Tarih Müzesi

Ziyaret Saatleri

Müze, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere yılın 365 günü ziyarete açık. Müze 08:00-18:30 saatleri arasında açık ancak sıra bekleme ihtimalinizi ve müzeyi gezme sürenizi de göz önüne alacak olursanız en geç 16:00’da müzede olmanızda yarar var.

Müze oldukça sınırlı bir alanda kurulmuş olsa da gördüğü ilgi oldukça fazla. Bu yüzden eğer girişte sıra beklememek ve daha rahat gözlem yapmak isterseniz hafta içi 12:00-14:00 arasında müzeyi ziyaret edebilirseniz muhtemelen rahat bir tur yapabilirsiniz.

İstanbul Panorama 1453 Tarih Müzesi Resimleri

Video Görüntüleri

Panorama 1453 Nerede?

Panorama Müzesi, İstanbul ili, Zeytinburnu ilçesi Merkez Efendi Mahallesinde yer almaktadır.

Nasıl Gidilir?

Panoramaya en kolay ulaşım seçenekleri; metrobüs ya da Bağcılar-Kabataş Tramvay Hattı.

Metrobüsle Topkapı durağına kadar geldikten sonra, tarihi surlar yönüne doğru üst geçidi geçin. Buradaki parkın içerisinden 5 dakikalık bir yürüyüşle müzeye ulaşmanız mümkündür.

Eğer Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı’nı kullanabilirseniz çok daha şanslısınız. Tramvaydan Topkapı Durağı’nda indikten sonra çok kısa bir yürüyüşle müzeye ulaşabilirsiniz.

Otobüsle gelmek isterseniz oldukça fazla seçenek söz konusu ancak trafik nedeniyle otobüste sorun yaşamanız mümkün. Eğer otobüse binmek isterseniz de Panorama 1453 Durağı’ndan geçen otobüs hatlarını şu adresten görebilirsiniz.

Haritası ve Konumu

İletişim Bilgileri

Adres : Merkez Efendi Mahallesi Topkapı Kültür Park Zeytinburnu / İstanbul
Telefon : (0212) 415 14 53

Sizlerde Panorama Müzesi gezilerinizi ve bilgilerinizi yazımıza yorum yaprak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Sizi dinledim ve gezdim geldim. Aslında teşekkür için yazayım derken gözüm Kayseri’ye ilişti 🙂 beni büyük derde soktunuz şimdi. Alacaklı iken borçlu çıktınız.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz