Sünnet Gölü

Sünnet Gölü, doğal güzellikleri ve huzur veren atmosferiyle ziyaretçilerini büyüleyen, Türkiye’nin Bolu ilinde saklı bir cennettir. Bu blog yazımızda, Sünnet Gölü’nün doğal yapısı, konaklama imkanları ve ulaşım yolları gibi pek çok detayı ele alıyoruz. Gölün sakin sularında geçireceğiniz zamanın nasıl olacağından, oraya nasıl ulaşacağınıza kadar her şeyi, sizin için derledik. Sünnet Gölü hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri ve kişisel önerilerimizi bulabileceğiniz bu rehberle, bu eşsiz doğa harikasını keşfetmeye hazır olun!

Sünnet Gölü Hakkında Bilgiler

Bolu Sünnet Gölü

Sünnet gölü, derin bir vadinin yaşanan bir heyelan sonucunda tıkanması ile meydana gelmiştir. Gölün ortasında yapay bir ada bulunur ve bu adanın üzerinde çeşitli ördek ve kazlar bulunur ve bunun yanı sıra bir çocuk oyun parkı ile ufak bir işletme yer alır. Çocuk oyun parkında gezinen tavşanlar ve çeşitli kümes hayvanları da çocukları son derece eğlendirmektedirler. Gölün etrafında kızılcık, dağ böğürtleni, kalabak lalesi gibi birçok farklı bitki yetişmektedir. Buraya gelirken fotoğraf makinenizi mutlaka yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz. Bu göl ve gölün etrafı sizler için harika bir manzara yaratmaktadır. Bu manzarayı fotoğraflamamak ise büyük bir hata olacaktır.

Gölün etrafı tam bir doğa alanıdır ve ülkemizin eşsiz güzelliklerinden biridir burası aslında. Göl, çok medyatik değildir fakat buraya gelen bireyler buradan vazgeçemiyorlar ve devamlı olarak bölgeyi ziyaret ediyorlar. Doğa ile iç içe bir tatilin yanı sıra eşsiz bir manzaraya hasret kaldım diyor iseniz burası sizler için harika bir tatil beldesi olacaktır.

Gölün etrafında çeşitli ufak değirmenler bulunmaktadır. Yemyeşil tepelerin içerisinde harika bir göl burası. Aynı zamanda gölün üzerine uzanan ufak bir iskelede harika temiz havayı içiniz çekebilirsiniz. Gölde çeşitli aktiviteler yapabilirsiniz ve doğanın içerisinde harika bir tatil geçirebilirsiniz. Bölge, gerek aile gelmiş olanlar gerek ise biraz kafa dinlemek için gelenler için son derece hoş bir bölgedir. Olta balıkçılığı ile balık tutmanın keyfine varabilir veya gölün üzerinde bir su bisikleti ile dolaşabilirsiniz.

Aynı zamanda gölün çevresinde de çeşitli piknik alanları mevcuttur. Doğanın ortasında bir piknik ile neşelenebilir ve temiz havayı içinize çekebilirsiniz. Çevredeki patikalarda da doğa yürüyüşü yapabilir ve tatilinizin veya gezinizin tadını çıkartabilirsiniz. Göle gelirken yol üstünde göreceğiniz çeşitli alabalık tesislerinde güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

Sünnet Gölü Tabiat Parkı
Fotoğraflar

Sünnet Gölü Konaklama

Gölün kenarında Doğal Yaşam Otel bulunmaktadır. Bu otelde çeşitli yöresel yemeklerde bulunmaktadır. Aynı zamanda otel birçok farklı aktivite de uygulamaktadır. Ateş yakılıp etrafında eğlenceler de yapılmaktadır. Otel son derece hijyenik ve doğaya tam olarak uygun bir şekilde inşa edilmiştir. Otelin içerisinde bilardo ve masa tenisi gibi aktiviteler de yer almaktadır. Buraya geldiğiniz zaman lüks bir alan beklememelisiniz. Doğal yaşama uyacak şekilde mütevazi bir alandır burası.

Giriş Ücreti

Araç ile girişlerde 40₺ ücret alınıyor. Yaya olarak parka giriş yapacaklar, yetişkinler için giriş ücreti 13₺, indirimli giriş ücreti ise 7₺ olarak belirlenmiştir. Bu bilgiler Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan “2023 Yılı Korunan Alanlar Ücret Tarifesi” belgesinde yer almaktadır.

Sünnet Gölü Nerede? Nasıl Gidilir?

Göl, Bolu ilinde yer almaktadır. Göynük bölgesine 27, Mudurnu bölgesine ise 24 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Göle özel aracınız ile kolaylık ile ulaşabilirsiniz. Bölgeye özel aracınız ile Mudurnu-Göynük kara yolundan ulaşabilirsiniz.

Haritası ve Konumu

Sizler de Sünnet Gölü’ne yaptığınız ziyaretler hakkındaki deneyimlerinizi, izlenimlerinizi ve anılarınızı bu yazının altında yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz. Böylece, hem Sünnet Gölü hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen diğer okurlarımıza faydalı olabilir hem de bu güzel doğa harikasını ziyaret etmeyi düşünenler için değerli ipuçları ve öneriler sunabilirsiniz. Sizin görüşleriniz ve tecrübeleriniz, bu gölün güzelliklerini keşfetmeyi planlayan ziyaretçiler için kılavuz niteliği taşıyacak ve onların seyahatlerini daha da zenginleştirecek. Hepinizin yorumlarını sabırsızlıkla bekliyoruz!

Bolu gezilerinizde görülmesi gereken yerler için Bolu gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz. Bolu gezilerinizde yine görülmesi gereken doğal yerler arasında yine bir tabiat parkı olan Yedigöller yazımızıda mutlaka inceleyin.

1 Yorum

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz