İzmir'de En İyi Fal Bakan Mekanlar

Fal, kişinin duymak istediği ve gönlünden geçeni duyabileceğini bildiği şeylerin kendisine bir kişi tarafından içten söylenilmesi mantığına sahiptir. Bu amaçla çok eski zamanlardan bu yana kahve, tarot, taş, çiçek, çay, su veya iskambil kağıtlarıyla bakılan fal çeşitleri yer almaktadır. Hem tarihi açıdan çok eski hem de günümüzde de çok büyük bir şehir olan İzmir’de de fal bakan birçok mekan ve gerçekten çok sıkı takip edilen falcılar bulunmaktadır. Yazımızda İzmir’de en iyi falcılar ve mekanlar yer alıyor.

İzmir gezilerinizde görülmesi gereken en güzel yerler için İzmir’de Gezilecek Yerler yazımıza mutlaka göz atın.

İzmir’de en iyi fal bakan mekanlar açısından aslında göreceli bir şekilde liste hazırlanması mümkündür. Çünkü fal bahsedildiği şekilde kişinin duymak istediklerini söylemek anlamına gelirken, bazı kişiler bu konuda şanslı bazı kişiler ise çok alakasız sonuçlar ile karşılaşabilir. Hatta bu nedenle fal kimine göre çok saçma gelirken, kimine göre normal kimine göre de gerçekten inanılmazı gereken bir yere sahiptir. Dilden dile dolaşan fala inanma falsız da kalma sözü de bundan ötürü gelmektedir.

İzmir’de Fal Bakan 5 Mekan

İzmir’de özellikle önemli isimlerden bahsedilerek fal konusunda tercih edebileceğiniz bir liste yapılması mümkün olsa da size bahsettiğimiz birkaç örnek hem farklı mekanlarda hem de kendilerine ait mekanlarda öncelikle kahve falı ve tarot falı gibi örnekler ile hizmet vermektedir. Liste içerisinde;

TevEcem Cafe

İzmir Falcı TevEcem Cafe
TevEcem Cafe

Falcı Ecem için uğrayabileceğiniz mekan olarak; Alsancak Mahallesi, 1440. Sokak No:5A Konak/İzmir adresinde yer alıyor. Instagram hesabı için tıklayın. Mekanın konumu için tıklayın.

232 Cafe Daisy

İzmir Falcı 232 Cafe Daisy
232 Cafe Daisy

232 Cafe Daisy ise daha önce bahsedilen Falcı Müjgan için Kemeraltı Çarşısı, Kızlarağası Hanı, Kahveciler Sokağı, 907. Sokak No:2 Konak/İzmir adresinde yer almaktadır. Mekanın Instagram hesabı için tıklayın. Mekanın konumu için tıklayın.

Falcı Aysel

İzmir Falcı Aysel
İzmir Falcı Aysel

Falcı Aysel ise yine kendi kafeteryası olan Kızlarağası Kahveciler Sokağı’ndaki Aysel’in Yeri mekanında fal bakmaktadır. Mekanın Instagram hesabı için tıklayın. Mekanın konumu için tıklayın.

Eflatun Cafe

İzmir Falcı Eflatun Cafe
Eflatun Cafe

Eflatun Cafe Alsancak’ta 1449. Sokak No:13 adresinde yer almakla birlikte birçok uzman falcının bulunduğu bir işletme olarak seçilmektedir. Mekanın Instagram hesabı için tıklayın. Mekanın konumu için tıklayın.

Evreka Cafe

Evreka Cafe ise Karşıyaka’da Donanmacı Mahallesi, 1722. Sokak, No:7 adresinde özellikle su falı için seçilen mekanlar arasında bilinmektedir. Mekanın Instagram paylaşımları için tıklayın. Mekanın konumu için tıklayın.

İzmir’in En İyi Falcısı

Falcılık yapan kişiler için bazen bir görüye sahip olduğu iddia edilse de bazı kişiler de kişinin adını ve bazı bilgilerini bildiği için ona istediklerini söyleyebildiğini iddia etmektedir. Her ne kadar ortada bu şekilde bir gerçek olsa da 4 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan ve Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri olan İzmir’de de birçok kişinin kabul ettiği ve sürekli olarak takip ettiği en iyi falcılar elbette yer alacaktır.

İzmir’in en iyi falcısı olarak bahsedilebilecek isimleri aslında birçok farklı noktadan araştırmak mümkündür. Kimi zaman bir kafeteryada sizin için kahve falı bakabilecek kimi zaman da kendine ait bir mekanda tarot falı ya da evlerde iskambil falı bakarak size bu konuda hizmet verebilecek falcılar bulunmaktadır. Örnek olarak Falcı Müjgan çok eski zamanlardan bu yana İzmir’de özellikle Alsancak bölgesinde kafeteryalarda fal bakmaya devam etmektedir. Birçok kişi bu ünlü falcı için mistik bir havası olduğundan da bahsederken, falına baktığı kişi hakkında çok ilgi çeken açıklamalar yapabildiğini ifade etmektedir.

Falcı Aysel olarak tanınmış kişi, bugün İzmir’de gayet popüler bir yere sahip olmakla birlikte fincanda pişen dibek kahvesini size ikram ettikten sonra falınıza bakarak size bu konuda yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Bugün İzmir’de ünlü medyum olarak tanınan Aysel Atasan, Kızlarağası Hanı’nda Kahveciler Sokağında sahip olduğu mekan ile hem kafeterya hizmeti hem de kahve falı hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Yine farklı bir isimden bahsetmek gerekirse, fal meraklılarının İzmir’de sıklıkla takip ettiği değişen isimlerden birisi de Kemeraltı bölgesinde yer almaktadır. Kahve falı baktırmak için birçok kişinin çok uzun yıllardır seçmekte olduğu isimlerden birisi de Falcı Ecem olarak tanınmıştır. Civarda yıllardır tanınmış isimlerden biri olanEcem, özellikle birçok kişinin bir defa fal baktırdıktan sonra başka yeri tercih etmemesine de neden oluyor gibi bir rivayet bulunuyor.

İzmir’de genellikle Konak’ta Alsancak bölgesinde birçok falcı ve fal baktırmak için seçebileceğiniz mekan yer almaktadır. Aynı zamanda yine İzmir’in farklı ilçelerinde örneğin Karşıyaka ilçesinde de fal baktırmak için tercih edebileceğiniz kişiler bulunmaktadır. Bu bölgede bahsedilebilecek isimler arasında da Pasaklı Birsen Örnekköy mevkiinde yer almakla birlikte bölgede neredeyse herkes tarafından tanınmış bir marka olarak da kabul edilmektedir. Bazen İzmir’de Karşıyaka civarında Örnekköy mevkiine gideceğinizi söylediğinizde, geziye gittiğinizi ifade etseniz dahi birçok kişi sizin neredeyse kahin olarak görülen bu falcıya gitmek istediğinizi düşünmektedir.

Sizlerde İzmir’de en iyi fal bakan mekanlar yazımız için İzmir’de falcı nerede var ve tavsiye mekanlarınızı, yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz