Maltepe Sahil Park

Açıldığı günden bugüne değin çok sayıda etkinliğin bir parçası olan Maltepe Sahil Park için söylenebilecek olan çok şey bulunuyor. Bunların en başında sadece İstanbul’un sadece Türkiye’nin değil dünyanın da alanında en büyük parklarından bir tanesi olduğudur. İstanbul ilinin Maltepe ilçesinin sahilinde uzanan bir yapısı vardır. Maltepe Sahil Park hakkında detaylı bilgiler içeren yazımızda, sahilde neler var, piknik alanı, nasıl gidilir ve detaylı ulaşım bilgilerine yer veriyoruz.

Bölgeye yakın gezebileceğiniz Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıcı İstanbul’da doğal yerler için İstanbul’da gezilecek yerler yazımıza da mutlaka göz atın.

Maltepe Sahil Park Neler Var?

Maltepe Sahil Parki Neler Var

Üstte verilen bu bilgilerden sonra şimdi de bilmeyenlerin son derece merak ettiği, bilenlerin ise sürekli olarak faydalandığı Maltepe Sahil Park bünyesinde neler var, neler yapılabilir sorusunun yanıtı vermek gerekir ise o noktada da verilebilecek olan temel bilgiler şunlardır;

Park birçok siyasi partinin mitingine de eşlik ettiği için bilindiği üzere son derece geniş ve bu iş için uygun bir miting alanına sahiptir. Elbette son derece modern, düzenli olarak temizliği yapılan piknik alanları mevcuttur.

2000 Metrekare büyüklüğünde her yaştan kendisini genç ve çocuk hissedenlere hitap eden bir frizby oyun alanı mevcuttur. Burada isterseniz kaykay, paten, akrobatik etkinlikler yapabilirler.

Maltepe Sahil

2 Tane mini golf sahası ve 7500 metrekare  büyüklüğünde atletizm platformu vardır. Burada insanlar gülle atma, uzun atma gibi faaliyetleri de ayrıca koşu dışında yapabilirler.

Bunların yanı sıra çocuklar için oyun alanları 5 km uzunluğunda yürüyüş ve koşu parkuru, bisiklet parkuru, yüzme ve fitness kulübü, yelken sporu için ayrılmış olan özel alan, akülü araçların kullanımı için ayrılmış olan bölüm, 2865 aracın aynı anda sığabileceği bir otopark ki buraya aynı anda 76 otobüs de girebilmektedir. Bölüm İspark bünyesinde ücretlidir.

Uzaktan kumandalı olan araçlar ve helikopterler için olan pistler. Konser ve etkinlik alanları. Kişilerin futbol, basketbol, voleybol ve tenis oynamasına olanak veren spor yerleri bulunmaktadır. Kısacası çok farklı kesimler aynı anda bir araya gelip bu etkinlikleri birlikte yapabilir. Ailece aynı mekanda çok değişik etkinlikler yapılabilecek bir yerdir.

Maltepe Sahil Park Piknik

Video Görüntüleri

Maltepe Sahil Park Piknik Alanı

Maltepe Sahil Park piknik alanı tamı tamına 63 bin metrekare bir alana yayılmış durumdadır. Piknik alanı içinde son derece temiz ve hijyenik bir biçimde insanların piknik yapmasına olanak sağlayan kimsenin kimseyi rahatsız etmeden vakit geçirebileceği bölümler vardır. 

Maltepe Sahil Parki Bisiklet Yolları

Maltepe Sahile Nasıl Gidilir?

Maltepe Sahil Park gidilmesi son derece kolaydır. Bunun için kendi araçları ile gidecek olanlar tabelaları takip ederek parka rahatlıkla ulaşabilir. Metro M4 ile gidilmesi mümkündür. Otobüslerden 16D ve 4 doğrudan buraya gider. Ayrıca D37 nolu dolmuş ve C*64 nolu minibüs de buraya gitmektedir.

Haritası ve Konumu

Park için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Maltepe Sahil Park Otopark Ücreti

Otopark ücreti tam gin için araçlardan 20₺ alınıyor. Minibüs için 40₺ ve otobüsler için ise 60₺ alınıyor. Motosiklet ile geliyorsanız ücret 10₺.

Sizlerde sahilde yer alan parka gezilerinizi ve deneyimlerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizlerle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz