Başakşehir Millet Bahçesi

Kentlerde yeşil ve bağımsız sosyal alanlar sağlanabilmesi açısından inşa edilen millet bahçeleri arasında İstanbul’da önemli örneklerden birisini de Başakşehir Millet Bahçesi oluşturuyor. Çok geniş bir yeşil alan ve sosyal etkinlik alanlarına sahip olan bu millet bahçesinde İstanbul halkı için birçok imkan yer alıyor. Yazımızda sizlere millet bahçesi hakkında detaylı bilgiler ile neler var, neler yapılır, nerede ve detaylı ulaşım bilgileri sunuyoruz.

İstanbul’da görülecek doğal yerler, müzeler ve tarihi yerler için İstanbul’da Gezilecek Yerler yazımıza mutlaka göz atın.

İstanbul’da millet bahçesi olarak gezebileceğiniz Baruthane Millet Bahçesi ve Nakkaştepe Millet Bahçesi yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Başakşehir Millet Bahçesi Hakkında Bilgiler

Başakşehir Millet Bahçesi
Başakşehir Millet Bahçesi  Göleti
Gölet

Birçok farklı bölüme sahip olarak 360 bin m2 alan üzerine kurulmuş olan Başakşehir Millet Bahçesi, bilhassa içinde çok özel bir biyolojik gölet bulunduruyor. 15.600 m2 gibi bir alana sahip olan bu biyolojik gölet, özel filtreleme sistemi ile kendi kendini temizleme imkanı ile hemen yanı başında çeşitli sosyal alanlar da bulunduruyor.

Millet bahçesi içerisinde yürüyüş yolu, bisiklet yolu, spor alanları, çocuk oyun alanları, oturma alanları, mesire alanı ve birçok işletme ile insanlar parktan çok zengin imkanlar ile yararlanabiliyor. 20’nin Üzerinde farklı türden bir araya gelmiş 6.000’e yakın ağaç ve 160.000 farklı çalılık ile birlikte etkinlik çayırı içinde 42 bin m2 gibi bir alan ayrılan millet bahçesinde 1000 üzerinde araç için kapalı ve açık otopark yer alıyor. İlerleyen vadede ise millet bahçesi içerisinde 15 bin kişilik bir spor salonu ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun açılması da planlanıyor.

Başakşehir Millet Bahçesinde Neler Var? Neler Yapılır?

Başakşehir Millet Bahçesi Neler var

Başakşehir Millet Bahçesi içerisinde çocuklar için sunulan oyun alanları ile birlikte yetişkinler 6 km uzunluğa sahip yürüyüş ve bisiklet yolunu kullanabilirler. Park içerisinde spor etkinlikleri gerçekleştirmek için açık spor alanları da kullanıma sunulurken, biyolojik gölet etrafında yer alan kamelyalar ve mesire alanında da dinlenme imkanı elde edilebiliyor. Bu açıdan da pergolalar, kamelyalar, oturma alanları, banklar, ahşap oturma noktaları, amfi alanı ve gölet kafe gibi fırsatlar yer alıyor.

Başakşehir Millet Bahçesi Çocuk Oyun Alanı
Çocuk Oyun Alanı
Başakşehir Millet Bahçesi Kütüphanesi Kıraathanesi
Kütüphane- Kıraathane

Biyolojik gölet kıyısında yer alan millet kıraathanesi sayesinde de okuma salonu ve kafeterya yer alırken, bu işletmede de çok zengin bir menü ile hizmet alma şansı yer alıyor. Yine 30 bin m2 gibi bir alanda inşa edilmiş olan tematik bahçe içerisinde de 25 farklı bitki türü yer alırken, etkileyici bir ferahlığa sahip olan koku bahçesi, renk bahçesi ve kelebek bahçesi gibi çiçek bahçelerini gezebiliyorsunuz.

Video Görüntüleri

Başakşehir Millet Bahçesi Nerede?

İstanbul ilininde ve Başakşehir ilçe merkezinde yer alan millet bahçesi, Başakşehir Belediyesi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü veya İkitelli şehir hastanesi gibi birçok önemli noktaya çok yakın konumda bulunuyor. Araç ile kolaylıkla Başakşehir içerisindeki tabelaları takip etmeniz yeterli olurken, toplu taşımada da Başakşehir’e gelen tüm otobüsler kolaylıkla parka ulaşmanızı sağlayabilir. 

Haritası ve Konumu

Sizlerde gezilerinizi ve deneyimlerinizi, yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz