PAYLAŞ
Pelit Çikolata Müzesi

Çikolatayı kim sevmez ki? Peki, kendinizi çikolatadan bir köyün içerisinde hayal edin desem veya çikolata akan şelaleler desem? Evet, doğru duydunuz Pelit Çikolata Müzesi ile bunların hepsi mümkün. Müzenin içerisinde adeta çikolatadan bir dünya bulabilirsiniz. Çikolata severler buraya bayılacak! Pelit’in çikolata severler için özen ile tasarladığı bu müze hem çocuklar hemde yetişkinlere devamlı kapılarını açıyor. İçeride çikolatadan yapılmış köyler, öneli kişilerin heykelleri, çikolata çeşmeleri gibi birçok yapı ile karşılaşıyorsunuz.

Bu yapıların tek özellikleri tamamen çikolatadan yapılmış olmaları. İmalat alanının üzerinde bir cam tüpün içerisinden tüm imalatı izleyebiliyor ve aynı zamanda da Pelit’e ait bir takım eski üretim malzemelerini görebiliyorsunuz. Aynı zamanda bu kocaman çikolata rüyasının içerisinde mini mutfaklarda yer almaktadır. Bu mini mutfaklar çocuklara pastacılığı öğretmek veya en azından bir fikir edinmelerini sağlamak adına kurulmuştur. Bu şekilde çocuklar workshoplara katılarak burada pasta yapımını öğrenebiliyorlar. Aynı zamanda müzeyi gezerken tamamen çikolatadan yapılmış ola heykellerin de ilginizi çekmemeleri mümkün değildir.

Göz At : İstanbul Oyuncak Müzesi

Pelit Çikolata Müzesi Giriş Ücreti

Müze girişlerinde 5 yaş ve altı çocuklar için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 5 yaşını aşmış çocuklar ve bireyler için ise giriş ücreti kişi başı 25 TL olarak belirlenmiştir.

Pelit Çikolata Müzesi Ziyaret Saatleri

Müzeyi haftanın her günü 10:00 ile 16:00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkündür.

Pelit Çikolata Müzesi Resimleri

Pelit Çikolata Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Müze, Pelit’in İstanbul Esenyurt’ta yer alan 25.000 metre karelik alanına kurulmuştur.  Müzeye aracınız ile veya toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür. Esenyurt otobüs seferlerine oturduğunuz bölgeden gerek aktarmalı gerekse direkt olarak binebilir ve müzeye ulaşabilirsiniz.

Göz At : İstanbul’da Görülmesi Gereken Yerler

Pelit Çikolata Müzesi Haritası

Sizlerde Çikolata Müzesi gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here