Miniatürk Nerede ve Giriş Ücreti

Miniatürk, ülkemizde yer alan önemli mimari ve tarihi eserlerin minyatürlerinin sergilendiği yer. İçerisinde çok sayıda eserin minyatürü bulunuyor. Yazımızda Miniatürk hakkında bilgiler ile giriş ücreti, ziyaret saatleri, nerede ve ulaşım bilgileri ile ayrıca video tanıtım görüntüleri yer alıyor.

Miniatürk Hakkında Bilgiler

Türkiye’nin en gözde mimari eserlerinin ve değerlerinin minyatür ölçeklerde tasarlanıp, ziyaretçilerin ilgisine sunulduğu Miniatürk, Haliç kıyısında 60.000 metrekarelik bir alanın üzerine kurulmuş durumda ve alanın içerisinde havuz, küçük alışveriş merkezleri, amfi tiyatro, otopark ve oyun alanları gibi bir çok detay da bulunmakta. Müze yılın tüm günleri açıktır.İçerisinde yaklaşık beşyüz araçlık bir otoparkı bulunmaktadır.

Miniatürk Resimleri

İçerisinde bir çok ünlü yerin ve yapının minyatürleri yer almaktadır.Dokuz farklı dilde sesli rehber hizmeti bulunuyor. Miniatürk ile bir Türkiye turu yapabilir ve ülkemizde yer alan binlerce yıllık tarihi yapıları ve görülmesi gereken önemli yerleri bir arada görebilirsiniz. Miniatürk ekspress ile parkın içerisinde bir geziye çıkabilirsiniz. Yüzün üzerinde eserin yer aldığı bu eşsiz yer siz değerli ziyaretçilerini bekliyor.

Miniatürk Giriş Ücreti 2024

Bilet fiyatları tam yani yetişkin 80₺, öğrenci 30₺ ve yabancı uyruklu kişiler için giriş ücreti ise 350₺’dir.

Bilet TürüGiriş Ücreti
Tam Bilet80₺
Öğrenci30₺
Öğretmen ya da polis ve askeri personel 30₺
Yabancı uyruklu ziyaretçiler350₺

* Müze kart burada geçerli değildir.

Miniatürk ve İstanbul Tarihi Yarımada Model Sergisi için kombine bilet fiyatları şu şekildedir:

  • Tam Bilet: ₺160
  • İndirimli Bilet (Öğrenci): ₺70
  • İndirimli Bilet (Öğretmen/Asker/Polis): ₺80
  • Yabancı Bilet: ₺650

Miniatürk Ziyaret Saatleri

AçılışKapanış
09:0018:00

Müze haftanın 7 günü sabah 9:00 ile saat 18:00 arasında ziyaret için açık. Müze bayramlarda açık ve yılın her günü hizmet veriyor.

İstanbul Tarihi Yarımada Model Sergisi

İBB Kültür AŞ ve ModelPort iş birliğiyle hazırlanan İstanbul Tarihi Yarımada Model Sergisi, Miniatürk’te sizleri bekliyor.

İstanbul, medeniyetlerin beşiği ve tarihî mirasımızın en değerli simgelerinden biri. Bu sergi, Tarihî Yarımada’nın 1600’lü yıllardan 19. yüzyıla uzanan hikâyesini, 1/87 oranında küçültülmüş 10.000 figürle ve 50.000 led ışığıyla canlandırıyor. Burada, geçmişin dokusuyla günümüzü harmanlayan sahnelerle karşılaşacaksınız.

Sergide, İstanbul’un tarihi olayları orijinal sesler eşliğinde hayat buluyor. Yeniçeri isyanları, at arabaları, yangınlar ve Mehter Marşı gibi detaylar, tarihi kaynaklardan esinlenerek modellendirilmiş. Bu detaylar, adeta zaman makinesiyle geçmişe doğru bir yolculuğa çıkmanıza olanak tanıyor.

Miniatürk’ün bu sergisi, 16. yüzyıldan günümüze uzanan İstanbul’un kesitlerini 3 boyutlu olarak deneyimleme fırsatı sunuyor. Sergiyi gezerken, her detay hakkında 7 dilde bilgi sunan interaktif ekranlarla karşılaşacaksınız. Ayrıca, serginin yapım aşamasından kesitler de ekranlara yansıtılıyor.

İstanbul Tarihi Yarımada Model Sergisi, tarihin izlerini sürmek ve kültürel mirasımızı keşfetmek isteyen herkesi bekliyor. Burası, geçmişin büyüsünü hissetmek ve tarihin derinliklerine doğru bir yolculuk yapmak isteyen herkes için harika bir durak. Miniatürk’ün giriş bölümünde yer alan bu sergi, 3 boyutlu mapping gösterisiyle de sıra dışı bir deneyim sunuyor.

Video Tanıtımı

Tanıtım filmi, içeride bulunan eserler ile bu eserler hakkında bilgiler veriyor.

Miniatürk neler var

Miniatürk Nerede ?

İstanbul, Haliç Sütlüce’de, İmrahor Caddesi’nde oldukça geniş bir alana kurulmuş olan bu yer, hem toplu taşıma hem de şahsi aracı ile gelecek olanlar için oldukça kolay ulaşılabilecek bir lokasyona sahip.

Nasıl Gidilir?

Otobüs ile

Taksim’den 54HT
Topkapı’dan 41ST
Mecidiyeköy’den 54HŞ
Eminönü’nden 47, 47E ve 47Ç
otobüs hatları ile Miniatürk’e kadar gidebilmek mümkün. Ayrıca metrobüs kullanarak Halıcıoğlu durağına kadar gelip buradan 41 ST ya da Topkapı-Seyrantepe minibüsleri ile de Miniatürk’e ulaşmak mümkün.

Deniz Yolu ile

Kabataş ve Beşiktaş iskelelerinden Dentur’un başlatmış olduğu Uğramalı Haliç Turları’nın bir durağı da artık burası. Bu yüzden bu turlara katılıp Mainiatürk’de inmek de mümkün. Bu şekilde Galata Kulesi, Ayasofya, Dolmabahçe Sarayı gibi bir çok yapıyı da tur esnasında denizden görme ve tanıma şansı da mevcut.

Şahsi Araçlar ile

Kağıthane Tüneli’nden Haliç çıkışına geldiğinizde Miniaturk tabelalarını görmeniz mümkün olacaktır. Tabelaları takip ederek ulaşım sağlamanız mümkün. Şahsi aracınız ile takip edebileceğiniz en kolay rota bu olacaktır.

Haritası ve Konumu

Ulaşım için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

İletişim ve Adres Bilgileri

Adres : Sütlüce Mahallesi, İmrahor Caddesi, Sütlüce / Beyoğlu – İstanbul
Telefon : (0212) 222 2882 – +90 444 63 36

Miniatürk Resimleri

Miniatürk
Miniatürk Resimleri
Miniatürk Anıtkabir
Anıtkabir
Miniatürk Atatürk Olimpiyat Stadı
Atatürk Olimpiyat Stadı
Miniatürk Ayasofya
Ayasofya
Miniatürk İstanbul Atatürk Havalimanı
İstanbul Atatürk Havalimanı
Miniatürk Kapadokya
Kapadokya
Miniatürk Kızkulesi
Kızkulesi
Miniatürk Mevlana Türbesi
Mevlana Türbesi
Miniatürk Sümela Manastırı
Sümela Manastırı
Miniatürk Surlar
İstanbul Surları

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

İstanbul’da keşfedilecek en güzel yerleri keşfetmek için İstanbul’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca, İstanbul’un tarihini ve büyüleyici atmosferini yansıtan Panorama 1453 Müzesi’ni de ziyaret etmeyi unutmayın.

1 Yorum

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz