Sazova Parkı

Eskişehir’de 2008 yılında ilk kez kapılarını aralayan park, aslında bir parktan çok daha fazlası. Bilim, sanat ve kültür merkezi olarak tasarlanan park, Türkiye’deki bir çok parka örnek teşkil edecek cinsten. Eğer sizin de yolunuz bir gün Eskişehir’e düşerse Sazova Parkı için en az bir gününüzü ayırmadan geri dönmeyin.

Sazova Parkı Hakkında Bilgi

Eskişehir’in ve belki de Türkiye’nin en büyük parklarından birisi olan Sazova Parkı, doğası ve atmosferi ile biraz nefes almak isteyen Eskişehirliler’in ilk duraklarından birisi. Ancak parkı bir çok benzerinden farklı kılan başka bir yönü ise içerisinde yer alan farklı temalara sahip merkezler.

Sazova Parkı Korsan Gemisi
Sazova Parkı Korsan Gemisi

Özellikle çocuklu aileler için bir nefes alma ve eğitim durağı olan park, tam anlamıyla gezilebilmesi için en az 1 günü hak ediyor.Parkın ilgi çeken bölümleri olan Masal Şatosu, Uzay Evi, Korsan Gemisi ve Sazova Parkı Akvaryumu ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor.

Sazova Parkı Şato
Sazova Parkı Masal Şatosu

Sazova Parkı Giriş Ücreti

Sazova Parkı’na giriş ücretsiz. Ancak içerde yer alan birimlerde giriş ücretleri farklı. Park’ta gezebileceğiniz ve faydalanabileceğiniz şeylerden bazıları için fiyatlar şu şekilde;

Gezi Treni : Ücretsiz
Otopark: 1 TL
Korsan Gemisi: Yetişkinler için 1 TL, çocuklar için 50 Kuruş.
Bilim Deney Merkezi: Tam bilet 2, indirimli 1 TL.
Uzay Evi: Tam bilet 5 TL, indirimli 2 TL.
Eti Sualtı Dünyası: Tam 3 TL, indirimli 2 TL.
Masal Şatosu: Tam 5 TL, indirimli 2 TL.

Sazova Parkı Uzay Evi
Sazova Parkı Uzay Evi

Sazova Parkı Ziyaret Saatleri ve Günleri

Park haftanın her günü ziyarete açık. Ancak içerisindeki birimlerin ziyaret saatleri ve günleri farklılık gösterebiliyor. Bazı birimler için ziyaret günleri ve saatleri şu şekilde;

Eti Sualtı Dünyası Ziyaret Günleri ve Saatleri: Haftanın 7 günü 10:00 ile 19:00 arası.

Bilim Deney Merkezi Ziyaret Günleri ve Saatleri: Pazartesi hariç hafta içi 11:00-16:00 arası saatlik seanslar. Hafta sonunda ise kapanız bir saat daha geç, 17:00’de.

Uzay Evi Ziyaret Günleri ve Saatleri: Pazartesi güleri hariç 11:00 ile 15:00 arasında. Hafta sonları ise 11:00 ve 16:00 arasında.

Masal Şatosu Ziyaret Günleri ve Saatleri: Şato pazartesi günleri kapalı. Diğer günler 10:00 ile 17:30 arasında ziyarete açık ancak şatoda farklı konseptte turlar var ve bu turlarla geziliyor. Bu konuda en detaylı bilgiyi ise günübirlik olarak iletişim merkezinden almak mümkün.

Sazova Parkı Resimleri

Sazova Parkı resim galerimiz ile parkın en çok ziyaret edilen Masal Şatosu, Uzay Evi, Korsan Gemisi ve Sazova Parkı Akvaryumu bölümlerinin resimlerini görüntüleyebilirsiniz.

Sazova Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir

Parka ulaşım için tercih edilebilir en güzel yol şahsi aracınız ile gitmek. Eskişehir-Kütahya Yolu üzerindeki parka ulaşım şehir merkezinden 15-20 dakika içerisinde mümkün.

Otobüsle gelmek isteyenlerse Odunpazarı’ndan kalkan 11, 17 ve 31 nolu hatlarla da parka gelebilirler.

Sazova Parkı Haritası

Sazova Parkı İletişim Bilgileri

Park Eskişehir’de Sazova Mahallesi’nin sınırları içerisinde. Park içinde yer alan birimlerin bir çoğu ziyaret saatleri de dahil olmak üzere birbirinden bağımsız. Park içerisinde yer alan birimlerden bazılarının iletişim numaraları ise şu şekilde;

Masal Şatosu: (0222) 300 00 15
Eti Su Altı Dünyası: (0222) 300 00 66
Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi: (0222) 444 8 236

Sazova Parkı Adresi : Sazova Mahallesi, Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı Eskişehir / Türkiye

Eskişehir gezilerinizde görülmesi gereken yerler listesi bulunan Eskişehir gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.